Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Konstytucja uchwalona 3 maja 1791 roku była pierwszym takim dokumentem w Europie i drugim na świecie Konstytucja uchwalona 3 maja 1791 roku była pierwszym takim dokumentem w Europie i drugim na świecie

 

Zbliżają się miejskie obchody 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Będzie bieg, turniej szachowy i wystawa. Nie zabraknie także części patriotycznej i mszy św. w intencji Ojczyzny.

 

 

Główne uroczystości zaplanowane są na 3 maja. Prezydent Mariola Czechowska wspólnie z parafią NMP Matki Kościoła i św. Barbary oraz Stowarzyszeniem Przyjaciół Bełchatowa zapraszają mieszkańców na tradycyjną uroczystość patriotyczną. Rozpocznie się ona złożeniem kwiatów pod tablicą upamiętniającą uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Umiejscowiona jest ona właśnie przy parafii na os. Dolnośląskim. Początek o godz. 11:30, a o godz. 12:00 odprawiona zostanie msza św. w intencji Ojczyzny. Do udziału w uroczystościach organizatorzy zapraszają także poczty sztandarowe szkół, stowarzyszeń i zakładów pracy.

 

Miejskie obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja to również wydarzenia sportowe i kulturalne. Od 2 maja w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Bełchatowie będzie można oglądać wystawę pt. „3 Maja 1781 roku”. Towarzyszyć jej będzie ekspozycja materiałów bibliotecznych nawiązujących do Konstytucji 3 Maja.

 

Młodzi sportowcy wystartują w siódmym już Bełchatowskim Biegu Konstytucji. Tradycyjnie pobiegną alejkami Parku Olszewskich. Wydarzenie zaplanowane jest na środę, 10 maja. Start o godz. 10:00. Na tym nie koniec sportowych wyzwań. Na sobotę, 20 maja zaplanowany jest Ogólnopolski Turniej Szachowy. Miejscem rozgrywek będzie Szkoła Podstawowa nr 1. Początek o godz. 9:00.

 

ADA

 

Plakat - miejskie obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl