Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 Remonty chodników miasto prowadzi w ramach bieżącego utrzymaniaRemonty chodników miasto prowadzi w ramach bieżącego utrzymania

 

Trwają roboty związane z remontem osiedlowych chodników. Teraz ekipy pracują na osiedlu Dolnośląskim. W najbliższym czasie drogowcy pojawią się także m.in. na ul. Paderewskiego i Książęcej.


- Remonty chodników prowadzimy systematycznie. Każdego roku modernizujemy kolejne. To inwestycja nie tylko w estetykę naszych osiedli, ale przede wszystkim w bezpieczeństwo mieszkańców. Roboty przebiegają sprawnie, W ciągu dwóch miesięcy powinniśmy zakończyć wszystkie te zaplanowane – mówi Dariusz Matyśkiewicz, wiceprezydent Bełchatowa.


Drogowcy zakończyli już remont chodników w pobliżu bloków 301 i 303. Zakres prac obejmował demontaż starych płyt, wymianę krawężników i obrzeży, a także położenie nowej nawierzchni z kostki betonowej. 


Jednocześnie miasto odnawia schody i rampy dojazdowe do butików znajdujących się przy placu Narutowicza. Dodatkowo tam, gdzie to konieczne, naprawiana jest nawierzchnia miejsc parkingowych.


Na tym nie koniec robót zaplanowanych na najbliższych kilka tygodni. Remontowane będą również chodniki przy kilku kolejnych blokach na os. Dolnośląskim. Dodatkowo drogowcy zajmą się także ciągami pieszymi przy ul. Paderewskiego 6 i Książęcej. W tym ostatnim przypadku nowy chodnik położony zostanie na całej długości ulicy po jej prawej stronie. Wspomniane remonty powinny zakończyć się w lipcu.


To tylko część zadań, jakie miasto prowadzi w ramach bieżącego utrzymania dróg i chodników. Na realizację wszystkich zaplanowanych na 2022 rok w miejskim budżecie zabezpieczono ok. 1,5 mln zł.


AP

 

Drogowcy najpierw usuwają stare płyty chodnikoweDrogowcy najpierw usuwają stare płyty chodnikowe

  Wyremontowany został już chodnik w okolicach bloków 301 i 303 na os. Dolnośląskim

Wyremontowany został m.in. jeden z chodników os. Dolnośląskim

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl