Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Jarmark Smaku organizowany jest na placu Wolności, gdzie dawniej także odbywały się rolnicze targiJarmark Smaku organizowany jest na placu Wolności, gdzie dawniej także odbywały się rolnicze targi

 

Zdrowa, ekologiczna żywność prosto od producenta, przetwory, miody i pachnące wędliny – w każdy ostatni piątek miesiąca Plac Wolności zamienia się w prawdziwy Jarmark Smaku. Kolejna okazja do kupienia regionalnych produktów będzie 26 maja.

 

Przed nami kolejna odsłona cyklicznego wydarzenia, jakim jest bełchatowski Jarmark Smaku. Jego poprzednie odsłony okazały się strzałem w dziesiątkę - inicjatywa prezydent Marioli Czechowskiej spotkała się z dużym odzewem zarówno bełchatowian, jak i lokalnych przetwórców.

 

Podobnie, jak poprzednio, także w maju wystawcami będą lokalni rolnicy i przetwórcy. - Dziś coraz chętniej poszukujemy zdrowych I ekologicznych produktów. Stąd pomysł, aby zorganizować właśnie taki jarmark. Dzięki temu mieszkańcy mogą w jednym miejscu kupić żywność bezpośrednio od producenta. Jednocześnie chcemy promować naszych lokalnych rolników oraz przetwórców i w ten sposób wspierać rodzimy rynek – mówi Agnieszka Rogaczewska, dyrektor Wydziału Promocji Kultury i Sportu bełchatowskiego Urzędu Miasta.

 

W każdy ostatni piątek miesiąca na placu Wolności królują m.in. miody, sery, wędliny, przyprawy, zioła, soki, nabiał, przetwory czy słodycze. W ofercie wystawców coś dla siebie znajdą także zwolennicy naturalnych kosmetyków. Nie brakuje bowiem stoisk z mydłami, balsamami do ciała czy olejkami.

 

Strefa rolniczego handlu daje również możliwość bezpośredniego spotkania kupujących z producentami regionalnych produktów, którzy często okazują się entuzjastami stale ulepszającymi swoja ofertę. Jak sami podkreślają, możliwość natychmiastowej wymiany opinii z klientami oraz poznanie ich oczekiwań są dla nich niezwykle cenne. - Fajnie, że takie eventy są organizowane, bo to świetna okazja do spróbowania właśnie czegoś nowego. Okazuje się, że można wyjść z takiej rutyny jedzenia wciąż tego samego a żywność może być przygotowywana na przeróżne, smaczne sposoby – mówi pani Sylwia, która wystawia swoje produkty na bełchatowskim Jarmarku Smaku.

 

Najbliższa okazja do zrobienia zakupów na placu Wolności będzie w piątek, 26 maja. Stragany będą dostępne od godz. 11:00 do 17:00. Zapraszamy! Kolejne Jarmarki Smaku natomiast odbędą się 30 czerwca, 28 lipca i 25 sierpnia. 

 

AP

 

Plakat dot. Jarmarku Smaku 26 majaPlakat dot. Jarmarku Smaku, który odbędzie się 26 maja

 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl