Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Transmisję sesji będzie można obejrzeć na żywo na portalu belchatow.eseja.plTransmisję sesji będzie można obejrzeć na żywo na portalu belchatow.eseja.pl

 

Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej odbędzie się we wtorek, 10 stycznia. W porządku m.in. uchwały dotyczące pomocy finansowej na rzecz Województwa Łódzkiego oraz zmian w budżecie miasta.

 

 

Obrady w Sali Herbowej Urzędu Miasta Bełchatowa mają się rozpocząć się o godz. 16:30. Transmisję z nich tradycyjnie będzie można obejrzeć na żywo na portalu belchatow.eseja.pl, gdzie dostępne są także wszystkie projekty proponowanych uchwał.

 

Podczas wtorkowej sesji radni mają się zająć czterema tematami. Pierwszy z nich dotyczy pomocy finansowej na rzecz Województwa Łódzkiego. Mowa o przekazaniu dotacji celowej do 1500 000,00 zł, która zostanie przeznaczona na zapłatę przez Województwo Łódzkie odszkodowań za nieruchomości nabyte przez miasto Bełchatów i przejęte pod budowę wschodniej obwodnicy Bełchatowa.

 

Kolejny projekt uchwały dotyczyć będzie udzielenia pomocy rzeczowej miastu Zwiahel (dawny Nowogród Wołyński). Do naszego miasta partnerskiego na Ukrainie mogą dotrzeć agregaty prądotwórcze, które teraz są im niezwykle potrzebne. Pomoc miasta – w wysokości do 10 000,00 zł - miałaby polegać na sfinansowaniu transportu wspomnianego sprzętu.

 

Miejscy radni rozpatrzą również dwa projekty uchwał dotyczące finansów miasta. Pierwszy z nich dotyczy zmian w budżecie, natomiast drugi zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta Bełchatowa.

 

ADA

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl