Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Festiwal Sztuki Jabłka to cykliczna impreza, która na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń kulturalnych organizowanych przez miasto Bełchatów. Przed nami weekend pełen atrakcji, obcowania z różnorodnymi dziedzinami sztuki i dobrej zabawy. Wszystkie wydarzenia organizowane w ramach festiwalu są nieodpłatne, a do udziału w nich zaprasza Prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska.

 

 Przez najbliższy weekend będzie można skorzystać z różnorodnej, bezpłatnej oferty kulturalnej Przez najbliższy weekend będzie można skorzystać z różnorodnej, bezpłatnej oferty kulturalnej

 

W tej edycji Festiwal Sztuki Jabłka zaczynamy niestandardowo, bo od warsztatów kulinarnych, które będą swoistym preludium, trwającego w mieście przez weekend artystycznego wydarzenia. Już w najbliższy czwartek, 22 września w Centrum Współpracy i Inicjatyw Społecznych MCK przy placu Wolności 10, od godziny 11:00 na uczestników zajęć, czekać będzie Maria Kaczmarek - szefowa kuchni bełchatowskiej restauracji Marysieńka. Jabłko, które najczęściej kojarzone jest z deserami, tym razem przedstawione zostanie jako smaczny dodatek do dań głównych czy przystawek. Gotowanie, jak będzie się można przekonać również może być sztuką.

 

To nie jedyny akcent kulinarny podczas  tegorocznej edycji F/S/J.  12 bełchatowskich restauracji przygotowało na ten czas dedykowane festiwalowi menu. Oczywiście z jabłkiem w roli głównej. Warto więc wybierając się, chociażby na obiad czy na spotkanie skosztować specjalnie przygotowanych na ten czas dań. Do tego przedsięwzięcia włączyły się bełchatowskie restauracje i puby: U Marysieńki, Kubuś, Stara Kotłownia, Pub Gambrinus, Kopalnia Smaków, Przestrzeń Bełchatów, Sugestia, Piwiarnia Warka Bełchatów, Plac' 16,Vinyl Pub & Cocktail Bełchatów, Za Kulisami i Pierogarnia Na Lepione. W tych miejscach ze specjalnie przygotowanych na festiwal dań i napojów będzie można skorzystać od piątku do niedzieli. Jedynie w restauracji U Marysieńki od poniedziałku 19 września, do piątku 24 września.

 

Festiwal Sztuki Jabłka to blisko 20 różnorodnych działań artystycznych. Będą wystawy, koncerty, spektakle, widowiska, pokazy etiud filmowych, ale również i warsztaty. Odbywać się one będą w różnych miejscach  na terenie Bełchatowa.

 

– Chcemy, by festiwal nie był jedynie wydarzeniem przygotowywanym przez miasto i realizowanym przez MCK, bibliotekę czy muzeum. Zamysł jest taki, by w inicjatywę  włączyli się również prywatni przedsiębiorcy, restauratorzy właściciele ciekawych miejsc, którzy festiwal zaproszą do siebie. Jest to również forma promocji lokalnego biznesu i budowania ciekawych i owocnych relacji – mówi Agnieszka Rogaczewska dyrektor wydziału Promocji Kultury i Sportu bełchatowskiego urzędu.

 

Na oficjalnej stronie miasta prezentować będziemy wydarzenia zaplanowane na poszczególne dni. Na bieżąco można również śledzić profil facebookowy miasta oraz festiwalu. 

 

Ważna informacja. Jak co roku przygotowano również pamiątkowe gadżety. W tej edycji będą to drewniane podkładki pod kubek, w kształcie jabłka ze specjalną pieczęcią oraz festiwalowe materiałowe torby. Będzie można je otrzymać podczas trwania festiwalu. Wystarczy przyjść na którekolwiek z wydarzeń.

 

 Dla odwiedzających przygotowano pamiątkowe gadżety Dla odwiedzających przygotowano pamiątkowe gadżety

KR

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl