Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Na zdjęciu rozpakowywanie darówWartość przekazane pomocy to ponad 300 tys. zł

 

Pampersy, środki higieny osobistej czy proszki do prania - to tylko niektóre z darów, jakie dotarły właśnie do Bełchatowa. Pomoc przekazana przez firmę P&G trafi do przebywających w naszym mieście uchodźców z Ukrainy.


W Bełchatowie jest obecnie kilkuset obywateli Ukrainy, którzy uciekając przed wojną schronienie znaleźli właśnie w naszym mieście. Od samego początku bełchatowianie wspólnie z samorządem organizują szeroko zakrojoną pomoc oraz wsparcie. Potrzeby są jednak ogromne. Wsparcie oferuje także wiele prywatnych firm – zarówno mniejszych, jak i większych. Jedną z nich jest Procter & Gamble – globalna grupa kapitałowa, która wytwarza głównie kosmetyki i środki higieny osobistej. –Musimy pamiętać, że nasi goście uciekali ze swoich domów jedynie z walizką lub plecakiem, dlatego też każda pomoc, każde wsparcie są w tej chwili na wagę złota. Z całego serca dziękuję za hojność, dobroć i solidarność z ludźmi, którzy w wyniku działań wojennych znaleźli się w wyjątkowo trudnej sytuacji życiowej. Nasza pomoc może być dla nich zalążkiem nadziei – mówi prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska.


Do Bełchatowa dotarły dary o łącznej wartości ponad 300 tys. zł. Wśród nich znalazły się pampersy, nawilżane chusteczki dla niemowląt, szampony, płyny do kąpieli oraz proszki do prania. – „Firma P&G jest zaszczycona, że może wesprzeć Miasto Bełchatów poprzez przekazanie produktów naszej firmy. Darowizna zostanie wykorzystana w celu pomocy uchodźcom z Ukrainy przebywającym w Bełchatowie, który to cel z całego serca wspieramy” – czytamy w liście dołączonym do darów. Akcję przekazania podarowanych artykułów przeprowadzą pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bełchatowie.

 

AP

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl