Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Fotowoltaika to jedno z popularniejszych rozwiązań stosowanych w ramach OZEFotowoltaika to jedno z popularniejszych rozwiązań stosowanych w ramach OZE

Miasto Bełchatów, które znalazło się na liście rezerwowej, otrzyma jednak ponad 9 mln zł na instalacje Odnawialnych Źródeł Energii. Mieszkańcy, którzy zgłosili się do programu, będą mogli skorzystać z dotacji sięgającej 85 proc. kosztów netto, na założenie instalacji fotowoltaicznej, pompy ciepła czy kotłów na biomasę.

 

 

Chodzi o ogłoszony w tamtym roku program na unijne dofinansowanie OZE w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. Miasto Bełchatów przystąpiło do konkursu i zebrało ponad 350 chętnych mieszkańców, którzy w ramach tego dofinansowania zadeklarowali chęć wybudowania na swoich posesjach instalacji fotowoltaicznej, pomp ciepła czy kotłów na biomasę.

 

Miejski wniosek przeszedł pozytywnie weryfikację, jednak w pierwszym rozdaniu znalazł się na liście rezerwowej. W do urzędu wpłynęła informacja o tym, że zwiększona została pula na to zadanie i w związku z tym Miasto Bełchatów otrzyma ponad 9 mln zł. To oznacza, że mieszkańcy, którzy złożyli wnioski, mogą skorzystać z dofinansowania i za 15 proc. wartości netto plus VAT będą mogli u siebie zainstalować Odnawialne Źródła Energii.  

 

- Dzwonimy do tych osób, informując, że program będzie realizowany. Sprawdzamy, czy mieszkańcy, którzy zgłosili się do programu, są nadal zainteresowani otrzymaniem dotacji. Jeśli jeszcze ktoś, kto złożył wniosek w ubiegłym roku, nie został poinformowany, proszony jest o kontakt telefoniczny z nami – mówi Jakub Berłowski koordynator Zespołu Rozwoju Miasta. Numer kontaktowy to 44 733 51 46 lub 44 733 51 44. Czynny jest w godzinach pracy urzędu.

 

Na etapie zbierania wniosków chęć skorzystania z dofinansowania złożyło 340 osób zainteresowanych montażem u siebie instalacji fotowoltaicznej, ponad 50 pompami ciepła i 7 kotłami na biomasę. Niektórzy zadeklarowali chęć skorzystania z dwóch źródeł OZE.

 

KR

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl