Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

To szósta edycja Festiwalu Sztuki Jabłka To szósta edycja Festiwalu Sztuki Jabłka

 

Od otwarcia wystawy prac plastycznych, przez rozmowy o literaturze, a na spektaklu i koncertach kończąc. Festiwal Sztuki Jabłka rusza już w najbliższy piątek. Na mieszkańców czekać będzie wiele bezpłatnych, ciekawych i różnorodnych działań artystycznych. Na bezpłatne wydarzenia organizowane w ramach Festiwalu Sztuki Jabłka zaprasza Prezydent Miasta Bełchatowa Mariola Czechowska.  Przedstawiamy piątkowy program.

 

Tegoroczny Festiwal Sztuki Jabłka zainaugurowany zostanie w Muzeum Regionalnym, gdzie o godzinnie 16:00 otwarta zostanie wystawa przeglądowa prac, które powstały w Otwartej Pracowni Artystycznej Obraski. Przemysław Obarski, który prowadzi pracownię, z bełchatowskim festiwalem związany jest od jej pierwszej edycji. Również i w tym roku będzie można podziwiać artyzm i kunszt jego podopiecznych.

 

 

 

W Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej o godzinie 17:00 „Jabłecznik Literacki”. To również jeden ze stałych punktów festiwalowych. W jabłeczniku chodzi o to, by przybliżyć czytelnikom twórczość piszących bełchatowian.  W tym roku do dyskusji o literaturze i własnej twórczości zaproszono Alicję Pelczar -  autorkę książek „Moje podróże od PRL do dziś” oraz „Kaprysy życia”, obecny będzie również Rafał Zimny - autor tomiku wierszy „Myśli pierwotne i pośrednie” oraz autorka książki dla dzieci „Lusia” Ewelina Dróżdż.

 

 

O godzinie 18:00 w sali widowiskowo-teatralnej MCK PGE Giganty Mocy wystawiony zostanie spektakl „Pod jabłonią”. Jest to opowieść o spotkaniach ludzi w różnym wieku, których połączyła ławeczka pod tytułową jabłonią. Ich rozmowy to wspomnienia o przeżyciach, o sprawach bieżących, o uczuciach. Na spektakl reżyserowany przez Katarzynę Pawłowską zaprasza bełchatowska grupa teatralna BAT-PKP.  

 

 

Festiwal Sztuki Jabłka to również koncerty. Pierwszy z nich zorganizowany zostanie w sali koncertowej MCK w piątek o godzinie 19:00. Valium Coffee  to instrumentalny projekt trzech bełchatowskich muzyków, na co dzień związanych z zespołami Thrudy oraz Dubkultura. Wystąpią w składzie: Michał Stempczyński – gitara, Mariusz Nawrot – bas, Tomasz Kamiński – perkusja.

 

 

Tuż po tym koncercie bełchatowskiej publiczności, o godzinie 20:00 zaprezentuje się Patryk Pietrzak. Ten łódzki aktor, wokalista, autor tekstów i kompozytor nie wstydzi się odsłonić, pokazać tego, co mu gra w duszy, przyznać się, że też zadaje te same pytania co my wszyscy, tak samo kocha i tak samo cierpi. Na scenie pojawią się z nim goście  Mateusz Dziworski, perkusista Ted Nemeth.

 

 

Dla tych, którzy lubią śpiewać, ciekawą propozycją będzie „Wokalna szarlotka”, czyli karaoke w Vinyl Pub & Cocktail Bełchatów. Niczym popularne ciasto, które przygotować można na wiele sposobów, tak każdy będzie mógł wykonywać piosenki według własnej interpretacji. Początek o godzinie 21:00.

 

 

Ostatnim punktem piątkowego programu Festiwalu Sztuki Jabłka będzie koncert Pana Jędrasa. To o godzinie 22:00 w klubie Rogate Serce. Jego piosenki to całkiem osobiste historie o miłości, knajpie i nieustannym dorastaniu w przedziwnej rzeczywistości Europy Wschodniej pierwszych dekad XXI wieku. Grywa z zespołem jako "Pan Jędras i Panowie" lub solo, z wykorzystaniem „loopera”, do którego kolejno wgrywa poszczególne partie instrumentów.  - oczywiście na żywo.   Pan Jędras nagrał trzy albumy: " Piosenki Na Kacu", "Pan Jędras Na Plaży" oraz "Utrata Dziwactwa". Jako kompozytor zrealizował muzykę do gry wideo "Best Month Ever!". Z zespołem Paraliż Band, którego jest współzałożycielem i gitarzystą do 2015 roku, nagrał cztery płyty.

 

 

 

KR

  

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl