Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

PCK pieniądze dla uchodźców zbierał między innymi podczas koncertu charytatywnego "Wiara, nadzieja, miłość"PCK zbierał pieniądze dla uchodźców między innymi podczas koncertu charytatywnego "Wiara, nadzieja, miłość"

Polski Czerwony Krzyż Oddział Rejonowy w Bełchatowie od początku konfliktu zbrojnego na Ukrainie prowadzi zbiórkę darów oraz finansową na rzecz uchodźców. Teraz z zebranych pieniędzy kupowane są żywność i leki dla osób, które znalazły schronienie przed wojną w naszym mieście.

 

Mieszkańcy Bełchatowa i organizacje pozarządowe, od początku wybuchu wojny na Ukrainie niosą pomoc tym, którzy najbardziej jej potrzebują. – To jak setki osób bezinteresownie i często anonimowo zaangażowało się w różne działania na rzecz uchodźców, jest godne najwyższego uznania i docenienia – mówi Łukasz Politański wiceprezydent Bełchatowa. – Miasto Bełchatów od początku współpracuje z Polskim Czerwonym Krzyżem i harcerzami z hufca Reduta w Bełchatowie – dodaje wiceprezydent. PCK od lutego prowadzi zbiórkę zarówno darów jak i datków finansowych na rzecz Ukraińców.

 

Z wpłacanych pieniędzy na specjalne konto PCK nr 16 1160 2202 0000 0002 7718 3060 z dopiskiem "Ukraina" (zezwolenie nr 2022/83/OR z 30 grudnia 2021) udało się zebrać pokaźną sumę. Swoją cegiełkę  dołożyli też bełchatowianie, kupując wejściówki na koncert charytatywny „Wiara, nadzieja, miłość”, z którego całkowity dochód został przekazany PCK. – Dziękuję za to, że nasza organizacja, której tradycja sięga 1919 r., nadal może wspierać i działać na rzecz potrzebujących, tym bardziej że spotykamy się z tak dużą przychylnością mieszkańców. To nasze wspólne dzieło zarówno Polskiego Czerwonego Krzyża jak i bełchatowian – podkreśla Jan Ogrodniczak prezes PCK Oddział Rejonowy w Bełchatowie.  

 

Teraz bełchatowski oddział, z zebranych pieniędzy sukcesywnie kupuje najpotrzebniejsze rzeczy dla Ukraińców mieszkających w naszym mieście. Przede wszystkim jest to żywność. Za sumę blisko 4 tys. zł nabyto i przekazano do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej  między innymi 100 kg maki, 100 kg cukru, 100 kg kaszy i ponad 100 l oleju. MOPS potrzebne artykuły wydaje uchodźcom. Kolejne zamówienie najpotrzebniejszej żywności jest właśnie przygotowywane. Tym razem do Ukraińców trafi między innymi kawa, herbata, mleko, konserwy mięsne i rybne, produkty dla dzieci, ale również kołdry, poduszki i pościel. Wcześniej PCK przekazało z magazynu w Łodzi 120 nowych materaców, paletę konserw mięsnych oraz paletę środków czystości codziennego użytku.  

 

PCK pokrywa również koszty wykupienia leków Ukraińcom mieszkającym w Bełchatowie. – Współpracujemy z dwiema aptekami, to tam kierowane są osoby z receptami na leki, my jako Polski Czerwony Krzyż płacimy za ich realizację – mówi Jan Ogrodniczak prezes PCK Oddział Rejonowy w Bełchatowie.   

 

Od wybuchu wojny na Ukrainie minęły już dwa miesiące. Na terenie miasta mieszka blisko 900 uchodźców, którzy nadal będą potrzebować wsparcia. To można udzielić, chociażby wpłacając nawet drobne sumy na konto PCK, czy przekazując dary do punktu w Urzędzie Miasta Bełchatowa, przy ulicy Kościuszki 1. Pomoc dla uchodźców organizuje również Caritas Polska,  który również uruchomił specjalny nr konta.  

 

KR

   

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl