Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 Główna alejka parku będzie wyłożona kostkąGłówna alejka parku będzie wyłożona kostką

 

Nowy plac zabaw, remont boisk i wymiana oznakowania w miasteczku ruchu drogowego – zakres prac, jaki miasto prowadzi w parku im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego na os. Dolnośląskim jest szeroki. Roboty przebiegają sprawnie i wiele wskazuje na to, że modernizacja zakończy się jeszcze w tym roku.


Mamy dobrą wiadomość dla mieszkańców os. Dolnośląskiego. Znajdujący się w okolicy miejskich kortów park Jeziorańskiego zmienia właśnie swoje oblicze. – Aura nam sprzyja, więc roboty przebiegają bardzo sprawnie. Sporo robot jest już zakończonych, jak chociażby przyłącze wody w fontannie czy nowe oświetlenie boisk sportowych. Wkrótce także nasi najmłodsi mieszkańcy będą mogli korzystać z nowych zabawek na parkowym placu zabaw. To dobra wiadomość dla mieszkańców, którzy lubią swój wolny czas spędzać na powietrzu – mówi wiceprezydent Bełchatowa Dariusz Matyśkiewicz.


Wykonawca zdemontował już także ogrodzenia dwóch boisk – do koszykówki i tenisa ziemnego. W najbliższych dniach wylana zostanie nowa nawierzchnia i zamontowane zostaną nowe piłkochwyty. Jeśli chodzi o plac zabaw, to pojawiły się już nowe huśtawki, bujaki, zestaw zabawowy i trampolina. Gotowe jest już także ogrodzenie, a lada moment położona zostanie bezpieczna dla najmłodszych nawierzchnia poliuretanowa, która zamortyzuje ewentualne upadki. Nieco starsze dzieci będą mogły natomiast korzystać z odnowionego miasteczka ruchu drogowego, w którym postawione zostało nowe oznakowanie.


Jednocześnie trwają prace na parkowych alejkach. Na głównej układana jest kostka, gotowe są natomiast te mniejsze – glinkowo-żwirowe. W planach jest jeszcze pielęgnacja zieleni oraz nasadzenia, a także montaż owych ławek i koszy. Całość ma być gotowa w najbliższych tygodniach. Wszystkie prace kosztować będą miasto 1 mln 350 tys. zł.


Przypomnijmy, że to drugi etap modernizacji parku na os. Dolnośląskim. W ubiegłym roku wymienione zostało parkowe oświetlenie. W miejsce starych słupów postawiono 60 nowych lamp z nowoczesnymi, dającymi kierunkowe światło oprawami.

 

AP

 

Na placu zabaw zamontowane zostały nowe urządzeniaNa placu zabaw zamontowane zostały nowe urządzenia

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl