Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Opaska wyposażona jest m.in. w przycisk bezpieczeństwa SOS Opaska wyposażona jest m.in. w przycisk bezpieczeństwa SOS

 

Kolejni bełchatowscy seniorzy odebrali opaski bezpieczeństwa. Wyposażone są one m.in. w przycisk SOS, dzięki któremu jego właściciel w razie potrzeby, jednym dotknięciem palca połączy się z całodobowym centrum monitoringu.

 

 

W czerwcu opaskę bezpieczeństwa odebrało 120 seniorów. Teraz trafiły one do kolejnych 30 osób. - Udało się nam wygospodarować oszczędności i mogliśmy zakupić następną pulę tych urządzeń. Co istotne tak, jak poprzednio, mają one wykupioną kompletną usługę teleopieki ważną do końca tego roku. Oznacza to, że w razie zagrożenia, po wciśnięciu guzika alarmowego, senior będzie mógł połączyć się z dyspozytorem o każdej porze dnia i nocy, który zdecyduje o sposobie udzielenia pomocy – mówi Sylwia Witkowska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bełchatowie.

 

Opaska bezpieczeństwa wyglądem przypomina zegarek na rękę. Oprócz wspomnianego już przycisku – sygnału SOS – wyposażona jest ona także m.in. w detektor upadku, lokalizator GPS, czujnik zdjęcia z ręki. Monitoruje też podstawowe czynności życiowe, takie jak: puls i saturacja. Można więc na odległość sprawdzać stan samopoczucia osoby starszej, chorej, po zabiegu medycznym czy z niepełnosprawnością, które wymagają wsparcia w codziennym funkcjonowaniu, a mieszka sama.

 

Opaski bezpieczeństwa seniorzy otrzymali bezpłatnie. Wszystko dzięki środkom z programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej „Korpus Wsparcia Seniorów”, które MOPS pozyskał wspólnie z prezydentem Bełchatowa Mariolą Czechowską pozyskał na realizację tego projektu rządowe środki”.

 

ADA

 

Seniorzy korzystają z opasek bezpłatnie, na ich zakup miasto z MOPS-em pozyskało zewnętrzne środkiSeniorzy korzystają z opasek bezpłatnie, na ich zakup miasto z MOPS-em pozyskało zewnętrzne środki

 

 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl