Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Jubilaci otrzymali pamiątkowe medale, zaś od miasta upominki  Jubilaci otrzymali pamiątkowe medale, zaś od miasta upominki

 

Cztery bełchatowskie małżeństwa, spotkało się 2 lutego w Muzeum Regionalnym, by świętować swoje jubileusze małżeńskie. Wszystkie pary przeżyły ze sobą 50 złotych lat. Nie zabrakło życzeń, wspomnień i łez wzruszenia. Jubilaci odebrali specjalne medale nadane przez prezydenta RP, a także gratulacje od wiceprezydenta Bełchatowa Łukasza Politańskiego.

 

Zuzanna i Grzegorz Fraszkowie, Kazimiera i Marian Kurzydlakowie, Danuta i Adam Terkiewiczowie oraz Krystyna i Marek Wilf – to cztery bełchatowskie pary, których recepta na długie, wspólne małżeńskie życie okazała się rewelacyjna. Małżonkowie celebrują właśnie 50 lat razem. Dziś, 2 lutego w Muzeum Regionalnym, gdzie mieści się Sala Ślubów, odbyła się jubileuszowa uroczystość. Oprócz małżonków wzięli w niej udział również ich najbliżsi, a także kierownik bełchatowskiego Urzędu Stanu Cywilnego Kinga Jackowiak-Kulhawy oraz wiceprezydent Bełchatowa Łukasz Politański.

 

Złoci jubilaci otrzymali medale za długoletnie pożycie małżeńskie przyznawane przez prezydenta RP. Były też upominki od miasta, gratulacje i życzenia. – Darzę Państwa ogromnym szacunkiem. Żeby być razem tyle lat, to ciężka praca obojga was. Jesteście dla nas wzorem i namacalnym dowodem na to, że można w miłości spędzić ze sobą tyle pięknych lat. Gratuluję i życzę kolejnych tak cudownych rocznic do świętowania – powiedział wiceprezydent Łukasz Politański.

 

Małżonkowie zgodnie podkreślali, że nie zawsze bywa idealnie i tak jak w każdym związku, także u nich zdarzają się gorsze momenty. Zawsze jednak zwyciężała miłość i wzajemny szacunek. – Jak się kocha i chce to można wytrwać ze sobą tyle lat. Trzeba się kochać, ale też obdarzać zaufaniem. Tak, jak to w życiu bywa, były chwile radosne, ale też trudne. Ale zawsze jakoś sobie radziliśmy – mówili zgodnie Krystyna i Marek Wilf. Z kolei Danuta Terkiewicz żartobliwie powiedziała, że za cierpliwość i wytrwałość przez tyle lat, każdy z nich powinien dostać dwa medale. – Receptę na taki związek każdy musi znaleźć sam. My sobie ufaliśmy, tolerowaliśmy swoje wady i przywary. I tak udało się nam dotrwać wspólnych 50 lat – mówi pani Danuta. Jej mąż Adam dodaje: - Wyszukałem żonę w tłumie, była szczuplutka i taka drobniutka. I tak zaczęła się nasza miłość, strzała Amora nas trafiła. Te 50 wspólnych lat to początek, liczmy na kolejnych 50 – mówił podczas jubileuszu pan Adam.

 

Przypominamy, że małżonkowie, którzy tak jak dzisiejsi jubilaci chcieliby otrzymać medal za długoletnie pożycie małżeńskie, muszą złożyć w Urzędzie Stanu Cywilnego specjalny wniosek. Później jest on przesyłany do urzędu wojewódzkiego, który po weryfikacji dokumentów przekazuje sprawę do Kancelarii Prezydenta RP. Procedura trwa od 6 do 8 miesięcy. Więcej informacji udzielają pracownicy bełchatowskiego USC pod numerem tel. 44 733 99 33.

 

ADA

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl