Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 Św. Jan Paweł II jest patronem Bełchatowa od 2012 rokuŚw. Jan Paweł II jest patronem Bełchatowa od 2012 roku

 

Bełchatowianie spotkali się przy pomniku Papieża Polaka na wspólnym czuwaniu i modlitwie. 2 kwietnia obchodziliśmy 18. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II – Patrona i Honorowego Obywatela naszego miasta.

 

Wierni spotkali się przy pomniku znajdującym się przy kościele pw. NNMP na ul. Kościuszki. Wśród nich mieszkańcy, samorządowcy oraz parlamentarzyści z naszego regionu. Czuwanie rozpoczęło się o godz. 20:30. Oprócz wspólnej modlitwy, nie brakowało także wspomnień o Papieżu Polaku przygotowanych przez uczniów LO im. Z. Herberta oraz jego ulubionych pieśni, które wyśpiewała schola z parafii farnej. Przy pomniku zapalono również znicze.


Św. Jan Paweł II zmarł 2 kwietnia 2005 r. Dwa lata wcześniej, uchwałą Rady Miejskiej w Bełchatowie z 20 października 2003 r. został on Honorowym Obywatelem Bełchatowa, a od 2012 roku jest Patronem naszego miasta.

 

1 maja 2011 r. papież Benedykt XVI ogłosił go błogosławionym. Trzy lata później, 24 kwietnia 2014 r., papież Franciszek kanonizował Jana Pawła II na świętego kościoła katolickiego.

 

W rocznicowym czuwaniu udział wzięła również prezydent Mariola CzechowskaRocznicowe czuwanie zgromadziło wielu wiernych

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl