Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Z poprzedniej możliwości wykupienia mieszkań z bonifikata skorzystało około 400 bełchatowskich rodzin Z poprzedniej możliwości wykupienia mieszkań z bonifikatą skorzystało około 400 bełchatowskich rodzin

Mieszkania, które są w zasobach miasta, najemcy będą mogli wykupić z bonifikatą. Taką uchwałę podjęli radni podczas czerwcowej sesji Redy Miejskiej. W zależności od osiedla mieszkańcy będą mogli liczyć na upust od 65 proc. do 75 proc.

 

 

W zasobach miasta jest jeszcze około 900 lokali mieszkaniowych, które najemcy w ramach pierwokupu będą mogli wykupić na własność. – Po raz kolejny wprowadzamy możliwość wykupienia mieszkań komunalnych z bonifikatą, tym razem będzie można z niej skorzystać do końca stycznia 2023 r. – mówi wiceprezydent Dariusz Matyśkiewicz. Uchwała dotyczy  najemców lokali komunalnych, którzy nie posiadają zaległości w opłatach czynszu. Nie obejmuje za to budynków przeznaczonych do rozbiórki, znajdujących się na obszarach, dla których plan zagospodarowania przestrzennego Bełchatowa nie przewiduje zabudowy mieszkaniowej oraz lokali socjalnych, zastępczych i zamiennych.

 

Uchwalone przez radnych bonifikaty sięgają od 65 proc. do 75 proc. Najniższa obejmuje mieszkania komunalne na osiedlu Binków. Najemcy, którzy będą chcieli skorzystać z tej okazji mogą liczyć na 65 % upust przy jednorazowej wpłacie 35% wartości przed zawarciem umowy.

 

Na lokale mieszkalne mieszczące się na osiedlach Dolnośląskim, Przytorze, Okrzei, a także przy ulicach Czaplinieckiej, Kwiatowej i Pabianickiej zniżka wynosi 70 proc. Tu warunkiem skorzystania z niej jest jednorazowa wpłata w wysokości 30 proc. przed zawarciem umowy.   

 

Najwyższą bonifikatą sięgającą 75 proc. wartości mieszkania objęte są lokale na osiedlach 1000-lecia, Wolność, 1 Maja, Budowlanych, Żołnierzy POW oraz przy ulicach Fabrycznej, Sienkiewicza, Czyżewskiego, a także w tych kamienicach, w których jest do 10 mieszkań. Tu warunkiem skorzystania ze zniżki jest jednorazowa wpłata 25 proc. wartości lokalu, przed zawarciem umowy.

 

Na dodatkowe 5 proc. upustu mogą liczyć rodziny wielodzietne ( min. 3 dzieci zamieszkujących wspólnie w lokalu). Również 5 proc. bonifikaty mogą otrzymać kombatanci, ofiary represji wojennych i powojennych.  Z tym zastrzeżeniem, że te dodatkowe bonifikaty nie mogą być łączone. 

 

Przegłosowana przez radnych uchwała wejdzie w życie po 14 dniach od opublikowania jej w Dzienniku Urzędowym Województwa Łódzkiego.

 

KR

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl