Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Lista zakwalifikowanych projektów opublikowana zostanie 26 sierpnia Lista zakwalifikowanych projektów opublikowana zostanie 26 sierpnia

W 8. edycji Budżetu Obywatelskiego do dyspozycji mieszkańców jest milion złotych. Swoje propozycje mieszkańcy i organizacje mogli składać do piątku, 17 czerwca. Do tego czasu, do urzędu wpłynęło 21 projektów.

 

Budżet Obywatelski to formuła, która daje bezpośrednią  możliwość mieszkańcom decydowania o tym,  jakie inwestycje, w której części miasta oraz które działania powinny być przeprowadzone. Bełchatowianie do 17 czerwca mogli zgłaszać swoje propozycje. W sumie do urzędu wpłynęło 21 projektów, z czego 11 dotyczyło zadań miękkich. Od akcji profilaktycznych, po wydarzenia kulturalne i sportowe. Wśród zadań z tej puli znalazły się również te, które w razie potrzeby mogą ratować ludzkie życie.

 

Do realizacji zadań twardych zgłoszono między innymi budowę siłowni zewnętrznej, placu zabaw czy kolejnej tężni solankowej w mieście. – Mieszkańcy proponują zarówno takie zadania, które już sprawdziły się w innej lokalizacji w poprzednich edycjach budżetu, jak i zupełnie nowe. To pokazuje, jak różne są potrzeby bełchatowian i jak cenną inicjatywą jest Budżet Obywatelski – dodaje wiceprezydent Politański.    

 

Do 9 sierpnia wszystkie złożone propozycje przejdą weryfikację. Urzędnicy sprawdzą, czy realizacja tych zadań jest możliwa. Wnioskodawcy tych projektów, które zostaną zakwestionowane, będą mieli czas by się odwołać. Ostateczną listę zakwalifikowanych wniosków poznamy 26 sierpnia.  

 

Głosowanie ruszy 5 września i potrwa do piątku,16 września. Zwyciężą te projekty,  które zdobędą najwięcej głosów. Będą one realizowane w przyszłym roku kalendarzowym. Do rozdysponowania jest 1 mln zł, z czego 100 tys. przeznaczone zostanie na projekty miękkie, a 900 tys. zł na twarde.

 

KR

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl