Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Największym powodzeniem cieszyła się klasa o profilu ratownictwo medyczne Największym powodzeniem cieszyła się klasa o profilu ratownictwo medyczne

 

W III Liceum Ogólnokształcącym powstanie aż siedem klas pierwszych, czyli o cztery więcej niż pierwotnie planowano – zdecydowała prezydent Mariola Czechowska. Wszystko po to, by w miejskim liceum mogli uczyć się wszyscy zainteresowani pierwszoklasiści. A w tym roku było ich wyjątkowo sporo, bo blisko 170.

 

Wyniki naboru pokazały, że chętnych, by uczyć się w III LO jest zdecydowanie więcej niż w latach poprzednich.

 

– Zawsze wychodzimy do uczniów z szeroką ofertą. Staramy się, by szkoła była dla dziecka drugim domem, by atmosfera w naszym Mickiewiczu była przyjazna i by każdy czuł się tutaj dobrze. Myślę, że nasi przyszli pierwszoklasiści docenili to i stąd tak duże zainteresowanie naszą szkołą. Trzeba też dodać, że w czerwcu ósmą klasę skończyło 1,5 rocznika – mówi Ewa Mękarska, dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Bełchatowie.

 

Atutem z pewnością były także wyniki tegorocznych matur, które abiturientom z Mickiewicza poszyły bardzo dobrze. Pokazały one, że poziom nauczania w placówce jest wysoki, a indywidualne podejście do potrzeb i pasji uczniów – na co kadra III LO stawia – przekładają się na świetne rezultaty.

 

Pierwotnie miasto planowało utworzyć 3 klasy pierwsze. Jednak przez wzgląd na duże zainteresowanie miejskim liceum, prezydent Mariola Czechowska zdecydowała, że w Mickiewiczu powstaną jeszcze cztery dodatkowe. W sumie od września będzie działać siedem oddziałów, w których uczyć się będzie około 170 osób.

 

- Cieszę się, że tak wielu tegorocznych ósmoklasistów, jako swój pierwszy wybór, zadeklarowało właśnie nasze miejskie liceum. To jedyna szkoła ponadpodstawowa, którą prowadzimy. Dokładamy wszelkich starań, by Mickiewicz był szkołą przyjazną, otwartą, z indywidualnym podejściem do ucznia – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa. – By dać szansę każdemu, kto wybrał III Liceum Ogólnokształcące, zdecydowałam, aby utworzyć dodatkowe klasy pierwsze. Wszystko z myślą o naszych uczniach, bo dzieci to najlepsza inwestycja – dodaje prezydent Mariola Czechowska.

 

Utworzone klasy będą mieć różne profile Wśród nich, m.in. mistrzostwa sportowego, psychologiczno-społeczna, integracyjna, humanistyczno-językowa, informatyczno-geograficzna czy ratownictwa medycznego, która cieszyła się największym zainteresowaniem.

 

ADA

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl