Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 Wiceprezydent Łukasz Politńaksi podkreśla rolę wędkarzy w trosce o środowisko naturalneWiceprezydent Łukasz Politański podkreśla rolę wędkarzy w trosce o środowisko naturalne

 

Początek lipca dla wędkarzy zrzeszonych w miejskich kołach oznaczał rywalizację i sporą dawkę sportowych emocji. W zawodach na zbiorniku Słok oraz w Smugach udział wzięło kilkudziesięciu miłośników wędkarstwa. Nagrody najlepszym wręczył wiceprezydent Bełchatowa Łukasz Politański.


Wędkarstwo to nie tylko sport i zdrowa rywalizacja, ale także pasja i lekcja charakteru. Wymaga cierpliwości, opanowania, ostrożności, a w wariancie sportowym – odporności na presję, wywieraną zarówno przez kibiców, jak i samych wędkarzy. Nie dziwi więc, że sport ten cieszy się coraz większą popularnością, także wśród bełchatowian.


Zawody, jakie do udziału w których zapraszają miejskie koła PZW (Polskiego Związku Wędkarskiego), to doskonała okazja, by sprawdzić umiejętności wędkarzy oraz porównać stosowane przez nich techniki. Pierwszą z lipcowych rywalizacji zorganizowało Koło nr 3 Górnik w Bełchatowie. 2 i 3 lipca na zbiorniku Słok blisko czterdziestu zawodników walczyło o Puchar Prezydenta Miasta Bełchatowa. Podczas zawodów złowione ryby były mierzone i fotografowane, co stanowiło podstawę do ustalenia wyników. Po zmierzeniu ryby są wypuszczane z powrotem do wody. Za każdy gram przyznawane były punkty. Wśród wędkarzy łowiących metodą gruntową najlepszy okazał się Jerzy Krzeszowiak z wynikiem 3925 punktów. Zwycięzca złowił jednocześnie największą rybę - leszcza (3080 pkt). Drugie miejsce zajął Biernacki Karol (2685 pkt), a Anna Zgagacz (990 pkt). Nagrody wędkarzom wręczył wiceprezydent Bełchatowa Łukasz Politański.

 


- Zawody wędkarskie to nie tylko emocje związane ze sportową rywalizacją, ale także sposób na spędzenie wolnego czasu w gronie osób, które połączyło wspólne hobby. Nasi wędkarze pokazują, jak w piękny sposób realizować swoją pasję i jednocześnie troszczyć się o środowisko naturalne. Bo to właśnie przyroda jest w centrum ich uwagi. Wędkarze zarybiają akweny i oczyszczają je z pozostawionych przez ludzi śmieci, dbają o ryby, a rekordowych okazów nie zabierają, tylko wypuszczają z powrotem – mówi wiceprezydent Politański. - Gratuluję wszystkim zawodnikom determinacji w realizacji pięknej pasji, jaką bez wątpienia jest wędkarstwo – dodaje.


O Puchar Prezydenta Miasta Bełchatowa walczyli także uczestnicy zawodów zorganizowanych przez Koło nr 1. Tym razem rywalizacja toczyła się w Smugach (gmina Kluki). O zwycięstwo walczyło czternastu wędkarzy. Warunkiem uczestnictwa w zmaganiach było ukończenie przez zawodnika 55 lat. Wśród łowiących metodą gruntową najlepszy okazał się Tadeusz Tomczyk (15210 pkt). Kolejne miejsca na podium zajęli zaś Stanisław Florczyk (6610 pkt) i Krzysztof Szataniak (6330 pkt).

 

AP

 

W łowieniu ryb liczy się pasja i miłość do przyrodyW łowieniu ryb liczy się pasja i miłość do przyrody 

W zawodach na Słoku udział wzięło kilkudziesięciu pasjonatów wedkarstwa; fot./Koło nr 3W zawodach na Słoku udział wzięło kilkudziesięciu pasjonatów wedkarstwa; fot./Koło nr 3

 

O miejscu w klasyfikacji końcowej decyduje m.in. wielkość złowionej ryby; fot./Koło nr 1O miejscu w klasyfikacji końcowej decyduje m.in. wielkość złowionej ryby; fot./Koło nr 1

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl