Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Podczas pikniku najmłodsi mogą nauczyć się zasad segregacji odpadów, fot. archiwum

 

W najbliższą sobotę w naszym mieście edukacja ekologiczna będzie przeplatać się z dobrą zabawą. A to za sprawą pikniku „W harmonii z naturą”, na który zaprasza prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska. Będą m.in. targi ekologiczne, kreatywne warsztaty, a także gry i zabawy plenerowe. Początek imprezy w parku Olszewskich o godz. 13:00.


Na kilkudziesięciu stoiskach, które staną w parku za Muzeum Regionalnym będzie można kupić m.in. ekologiczną żywność. Producenci artykułów spożywczych, ziół, miodów i kosmetyków będą przekonywać, że prowadzenie zdrowego stylu życia może być łatwe i przyjemne. W ofercie wystawców będą również biżuteria i wyroby rękodzielnicze, w większości wykonane z materiałów recyklingowych, sznurka, szkła czy papierowej wikliny.


Stałym punktem bełchatowskich pikników ekologicznych „W harmonii z naturą” są atrakcje dla całych rodzin. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w kreatywnych warsztatach, podczas których wykonają mini dzieła sztuki z produktów naturalnych, stworzą kosmetyki, dadzą przedmiotom „drugie życie”, zajrzą także do laboratorium przyrodniczego. Nie zabraknie również gier i zabaw plenerowych. O godz. 16:00 natomiast zapraszamy dzieci na ekologiczny spektakl „Śmieciaki ratują świat”. Akcja przedstawienia dzieje się w niedalekiej przyszłości. Od tytułowych Śmieciaków milusińscy dowiedzą się, jak świat wyglądał kiedyś, dlaczego wszystko się zepsuło i co zrobić, by zostać eko bohaterem i to naprawić.


Podczas pikniku nie zabraknie także prelekcji. Wszyscy, którzy w sobotę, 20 maja wybiorą się do parku Olszewskich, poznają uniwersalne zasady działania natury w ogrodzie, sadzie i na działce. Będą także wykłady poświęcone owadom i roślinom miododajnym, ekologicznej żywności oraz zasadom niemarnowania jedzenia, a ponadto dowiedzą się, jakie zioła można wykorzystsać w kuchni i apteczce.


Dodatkowo przewidziano ćwiczenia na trawie i nordic walking. Ostatnim punktem pikniku będzie kino plenerowe, które rozstawione zostanie przy scenie plenerowej MCK PGE Gigantów Mocy. Początek seansu o godz. 21:00.


Eko piknik „W harmonii z naturą” organizowany jest w ramach projektu pn. „Edukacja ekologiczna mieszkańców Bełchatowa – segreguj, oszczędzaj, dbaj! – IV edycja”.

 

Godzinowy rozkład wykładów:

godz. 13:00 - wykład nt. ekologicznej żywności i nie marnowania jedzenia, a także wykład nt. ziół w kuchni i w apteczce

godz. 14:00 - wykład nt. owadów i roślin miododajnych
godz. 15:00 - wykład nt. uniwersalnych zasad działania natury – w ogrodzie, sadzie i na działce.

 

AP

 

Plakat promujący piknik Plakat promujący piknik "W harmonii z naturą"

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl