Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Aubergenville położone jest w dolinie Sekwany, w bliskim sąsiedztwie ParyżaAubergenville położone jest w dolinie Sekwany, w bliskim sąsiedztwie Paryża

Minęło właśnie ćwierć wieku współpracy między Bełchatowem a partnerskim miastem położonym we Francji Aubergenville. Podczas 41. Dni Bełchatowa w naszym mieście gościli przedstawiciele współpracujących z Bełchatowem samorządów. Była to okazja to uczczenia tego jubileuszu. 

 

Na święto Bełchatowa przyjechały delegacje z węgierskiego Csongrádu, litewskich Taurogów czeskich Děčín i Pardubic, słowackiego miasta Považská Bystrica, polskich Myślenic oraz francuskiego Aubergenville. To właśnie z Francją Bełchatów łączy najdłuższa, bo licząca już 25 lat  historia współpracy. Protokół przyjaźni między miastami podpisany został w 1997 roku, pod egidą Światowej Federacji Miast Partnerskich.  

 

- Przez te ćwierć wieku nawiązaliśmy prawdziwie przyjacielskie stosunki na wielu płaszczyznach – samorządowej, gospodarczej, edukacyjnej, a także społecznej i kulturalnej – podkreślała Prezydent Miasta Bełchatowa Mariola Czechowska, podczas  jubileuszowej uroczystości. Zaprzyjaźnione miasto Aubergenville reprezentowali Jean -Francois Gawlik przewodniczący Komitetu ds. Partnerstwa oraz Jacqueline Gawlik – wiceprzewodnicząca komitetu i Christiane Gawlik skarbnik komitetu. Dla nich Bełchatów to dobrze znane miejsce na mapie świata. O swoim przywiązaniu do naszego miasta, przewodniczący francuskiej delegacji mówił w języku polskim, dziękując za wieloletnie zaangażowanie w budowanie więzi między miastami i przyjaźni.

 

Przez te ćwierć wieku miasta realizowały szereg ciekawych projektów i różnorodnych inicjatyw. Działania gospodarcze, wymiana młodzieży to tylko niektóre z nich. -Proszę przekazać także moje najlepsze życzenia mieszkańcom pięknego Aubergenville. Przede wszystkim kolejnych lat rozwoju miasta, które pozwolą odważnie patrzeć w przyszłość, a także zdrowia, wszelkiej pomyślności, uśmiechu i radości- mówiła podczas spotkania prezydent Czechowska.

 

KR   

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl