Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

sad wwwWizualizacja nowej siedziby Sądu Rejonowego w Bełchatowie

 

Umowa na budowę nowego gmachu bełchatowskiego sądu przy ul. Pabianickiej podpisana. Inwestycja będzie kosztować Sąd Apelacyjny w Łodzi, który jest głównym inwestorem, ponad 55 mln zł. Wykonawca na jej realizację ma 30 miesięcy.

 

 

Zgodnie z projektem nowy budynek Sądu Rejonowego w Bełchatowie będzie miał cztery kondygnacje, z których jedna – ze względu na ukształtowanie terenu – znajdzie się częściowo pod ziemią. Główne wejście do budynku znajdować się będzie od strony ul. Pabianickiej, a w jego pobliżu wybudowany zostanie parking dla interesantów. Przy wejściu znajdą się m.in. portiernia, biuro obsługi interesantów, ogólne biura podawcze, szatnia oraz bufet. Zgodnie z projektem sale rozpraw znajdą się na dwóch pierwszych kondygnacjach. Mowa o salach wydziałów: Cywilnego, Karnego, Rodzinnego i nieletnich, Pracy oraz Ksiąg Wieczystych. W budynku swoją siedzibę będzie mieć także ośrodek kuratorski, znajdą się w nim także dodatkowe pomieszczenia archiwów.

 

Budową nowego gmachu bełchatowskiego sądu zajmie się częstochowska firma CZ.P.B.P. Przemysłówka S.A. Z umowy podpisanej przez głównego inwestora, czyli Sąd Apelacyjny w Łodzi, wynika, że inwestycja powinna być gotowa w pierwszym półroczu 2025 roku.

 

Jak mówi prezydent Mariola Czechowska, to bardzo dobra informacja dla czekających na mieszkania bełchatowian. – W 2017 roku zawarliśmy porozumienie, na mocy którego przekazaliśmy na rzecz sądu działki przy ul. Pabianickiej, w zamian obecny gmach sądu przy ul. Okrzei przejdzie na własność miasta. Tak, jak mówiliśmy już wcześniej chcemy go zagospodarować na budynek mieszkalny. W sumie powinno w nim powstać kilkadziesiąt nowych mieszkań – mówi prezydent Czechowska. – Prace adaptacyjne będą mogły ruszyć, kiedy bełchatowski sąd przeniesie się do nowej siedziby – dodaje prezydent.

 

ADA

 

Nowa siedziba bełchatowskiego sądu będzie się mieścić przy ul. Pabianickiej Nowa siedziba bełchatowskiego sądu będzie się mieścić przy ul. Pabianickiej

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl