Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Na jarmarku będzie można kupić m.in. miody prosto z pasieki; fot. archiwumNa jarmarku będzie można kupić m.in. miody prosto z pasieki; fot. archiwum

 

Będzie okazja, by kupić zdrowe, ekologiczne produkty prosto od rolników. Prezydent Mariola Czechowska zaprasza na bełchatowski Jarmark Smaku. To pierwsze takie wydarzenie w naszym mieście. Koniecznie zajrzyjcie na Plac Wolności w piątek, 31 marca między godz. 8:00 a 14:00.

 

Wystawcami będą lokalni rolnicy i przetwórcy. Na kilkunastu stoiskach pojawią się m.in. warzywa i owoce, smakowite sery i kuszące zapachem wędliny. A do tego miody, różnego rodzaju marynaty czy przetwory. Znajdzie się także coś dla osób ceniących sobie naturalne kosmetyki – w strefie rolniczego handlu będzie także stoisko z mydłami, balsamami do ciała i olejkami.

 

- Dziś coraz chętniej poszukujemy zdrowych i ekologicznych produktów. Stąd pomysł, aby zorganizować właśnie taki jarmark. Dzięki temu mieszkańcy będą mogli w jednym miejscu kupić żywność bezpośrednio od producenta. To także promocja naszych lokalnych rolników i przetwórców – mówi Agnieszka Rogaczewska, dyrektor Wydziału Promocji Kultury i Sportu bełchatowskiego magistratu.

 

To będzie pierwsze takie wydarzenie, ale nie ostatnie. Miasto chciałoby, aby odbywało się ono cyklicznie w każdy ostatni piątek miesiąca. Bełchatowianie będą więc mogli regularnie kupować zdrowe, wysokiej jakości produkty. – Mamy nadzieję, że ten pomysł się przyjmie, a asortyment przypadnie mieszkańcom do gustu. Z czasem będziemy chcieli poszerzać ofertę, aby jak najbardziej odpowiadała potrzebom oraz zainteresowaniom kupujących – dodaje dyrektor Rogaczewska.

 

Miejsce bełchatowskiego Jarmarku Smaku nie jest przypadkowe. - To właśnie tam, na Placu Wolności, przed wojną odbywały się takie targi. Można więc powiedzieć, że historia zatacza koło – podsumowuje dyrektor Rogaczewska.

 

AP/ADA

 

Plakat promujący bełchatowski Jarmark SmakuPlakat promujący bełchatowski Jarmark Smaku

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl