Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsAktualnościIntegracja pod znakiem kultury

Integracja pod znakiem kultury

Osoby niepełnosprawne z Bełchatowa i okolic wzięły udział w rodzinnych warsztatach kulturalno-integracyjnych. Spotkanie, które odbyło się 25 września w siedzibie bełchatowskiego Środowiskowego Domu Samopomocy „Koniczynka” upłynęło pod hasłem „Czuje, myślę, jestem – osoba niepełnosprawna jako twórca i odbiorca kultury”.

 

Program warsztatów był różnorodny. Dzięki temu uczestnicy spotkania obcowali z kulturą na różne sposoby. Między innymi mogli ją zobaczyć – w czym pomógł program kabaretowo-muzyczny przygotowany przez krakowskich aktorów, usłyszeć za sprawą koncertu muzycznego na flet i fortepian w wykonaniu Konrada Fiszera i Krzysztofa Suwalda czy dotknąć dzięki zajęciom plastycznym „Magia mandali – Świat zaklęty w okręgu”. Każdy zainteresowany mógł także obejrzeć wystawę, na której eksponowana była twórczość osób niepełnosprawnych. Nie zabrakło również czasu na zabawy – m.in. muzyczne pn. „Mikrofon dla wszystkich” czy blok sportowo-sprawnościowy „Nie widzę przeszkód”.

 

W warsztatach przygotowanych przez bełchatowski Środowiskowy Dom Samopomocy „Koniczynka” uczestniczyli nie tylko mieszkańcy naszego Miasta borykający się z niepełnosprawnością, ale także podopieczni z innych ośrodków. „Naszą placówkę odwiedziło około dwustu osób. Zajęcia zgromadziły osoby korzystające z Środowiskowych Domów Samopomocy m.in. w Aleksandrowie Łódzkim, Łasku, Głownie, a także Walewic czy Strobina” – mówi Agata Wojciechowska, Dyrektor ŚDS „Koniczynka”.

 

Projekt „Czuje, myślę, jestem – osoba niepełnosprawna jako twórca i odbiorca kultury” dofinansowano ze środków Narodowego centrum Kultury w ramach programu „Dom kultury + Inicjatywy lokalne”, które zostały pozyskane przez Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie.

 

 

Autor, zamieściła: AD-A

Fot. ŚDS „Koniczynka”