Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 Hasło tegorocznej akcji, w ramach której harcerze przynoszą betlejemski płomień, brzmi Hasło tegorocznej akcji, w ramach której harcerze przynoszą betlejemski płomień, brzmi "Światło dla Ciebie"

 

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Bełchatowa. Z rąk harcerzy z bełchatowskiego Hufca Reduta przyjęła je prezydent Mariola Czechowska wspólnie z przewodniczącym Rady Miejskiej Piotrem Wysockim.

 

Światełko jako symbol pokoju, bezpieczeństwa i świąt Bożego Narodzenia, przekazywane jest od 1986 roku, a do Polski dociera od 32 lat. Hasło tegorocznej edycji - „Światło dla Ciebie" – przypomina, że Światełko przekazywane z rąk do rąk łączy nas wszystkich w wyjątkowy sposób w tym szczególnym, świątecznym czasie.

 

W czwartek, 15 grudnia, harcerze z bełchatowskiego Hufca ZHP Reduta przynieśli światełko do Urzędu Miasta i przekazali na ręce prezydent Marioli Czechowskiej oraz przewodniczącego RM Piotra Wysockiego.

 

– Bardzo serdecznie Wam dziękujemy, bo razem z tym Światełkiem przynosicie nam Dobrą Nowinę przed świętami Bożego Narodzenia – powiedziała prezydent Czechowska. – Jednocześnie pragnę podziękować całemu Hufcowi i każdemu z harcerzu z osobna za cały mijający rok, w trakcie którego nasza współpraca układała się genialnie. W sposób szczególny zaś dziękuję za Wasze ogromne serce, które włożyliście w pomoc Ukrainie – dodała prezydent Mariola Czechowska.

 

Przypomnijmy, że ogień z Betlejem dociera do Polski za pośrednictwem skautów Słowackich, od których polscy harcerze odbierają je na Łysej Polanie i rozwożą po całym kraju. - W grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat. Każdego roku roznosimy betlejemski ogień do urzędów, instytucji, szkół i kościołów, by podzielić się nim z bełchatowianami i szerzyć ideę Światełka Pokoju. Mamy nadzieję, że w wigilijną noc rozświetli każdy z naszych domów – powiedziała Kinga Janura, drużynowa jednej z drużyn Hufca ZHP Reduta.

 

Teraz harcerze zaniosą ogień dalej. Niosąc lampiony ze Światełkiem do parafii, szpitala, urzędów i domów, podzielą się radosną nowiną krzewiąc jednocześnie największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju.

 

AP

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl