Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

W trakcie spotkania poruszono kilka ważnych kwestii związanych ze współpracą między zaprzyjaźnionymi miastamiW trakcie spotkania poruszono kilka kwestii związanych ze współpracą między zaprzyjaźnionymi miastami

 

O współpracy gospodarczej Bełchatowa i Nowogrodu rozmawiali wiceprezydent Bełchatowa Łukasz Politański oraz Mikoła Borowiec – mer Nowogrodu Wołyńskiego, naszego miasta partnerskiego w Ukrainie.


To już kolejna wideokonferencja, w której uczestniczyli przedstawiciele zaprzyjaźnionych miast – Bełchatowa i ukraińskiego Nowogrodu Wołyńskiego. Spotkanie online było doskonałą okazją do poruszenia kilku aspektów współpracy pomiędzy samorządami. Najważniejszą z omówionych kwestii było planowane na jesień Forum Inwestycyjne. 


- Dziękuję za to dzisiejsze spotkanie, ale przede wszystkim za pomoc, jaką Nowograd Wołyński i jego mieszkańcy otrzymują od Bełchatowa i bełchatowian – mówił mer Mikoła Borowiec. – Liczymy, że po zakończeniu wojny nasza współpraca jeszcze się zacieśni. Kluczowa dla odbudowy i rozwoju naszego miasta będzie z pewnością prężnie działająca gospodarka. Stąd też pomysł organizacji w Bełchatowie forum, podczas którego nasi przedsiębiorcy będą mogli spotkać się z tutejszymi, podzielić się doświadczeniami i nawiązać kontakty – dodał mer Nowogrodu.


Jak podkreślał wiceprezydent Bełchatowa Łukasz Politański, forum może być szczególnie cenne dla naszych ukraińskich partnerów w kontekście ich przyszłego członkostwa w Unii Europejskiej. – Odpowiemy na wszelkie pytania w kontekście pozyskiwania unijnych funduszy czy skutecznego prowadzenia biznesu. Z chęcią podzielimy się także naszymi doświadczeniami w tym temacie – dodał wiceprezydent Politański.


W trakcie telekonferencji, w której udział wzięli także dyrektorzy wydziałów bełchatowskiego urzędu miasta, ustalono agendę planowanego na połowę października forum. Obie strony będą chciały omówić m.in. współpracę władz lokalnych z małymi, średnimi i dużymi przedsiębiorstwami, ale nie tylko. W trakcie dwudniowego spotkania zaprezentowany zostanie ponadto potencjał gospodarczy Nowogrodu Wołyńskiego, w którym prężnie rozwijają się rolnictwo, budownictwo, przemysł drzewny, odzieżowy i mleczny oraz transport.

 

AP

 

Mer Nowogrodu podkreślał rolę, jaką gospodarka odegra w odbudowie UkrainyMer Nowogrodu podkreślał rolę, jaką gospodarka odegra w odbudowie Ukrainy

 

Obie strony ustalają szczegóły dot. planowanego na jesień forum inwestycyjnegoObie strony ustalają szczegóły dot. planowanego na jesień forum inwestycyjnego

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl