Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Jedna z miejskich fontann znajduje się na placu Wolności Jedna z miejskich fontann znajduje się na placu Wolności

 

Uruchomiliśmy miejskie fontanny. Bełchatowianie mogą już także korzystać z dobrodziejstw trzech tężni solankowych. Solanka, jaka stosowana jest w bełchatowskich tężniach, to naturalny surowiec o wysokich właściwościach leczniczych, tradycyjnie stosowany jest w pielęgnacji zdrowia i urody, kąpieli oraz inhalacji. 

 

Włączone zostały wszystkie cztery miejskie fontanny. Dwie z nich znajdują się na placu Narutowicza – w jego centrum i przy Miejskim Centrum Kultury. Z uroków kolejnych możemy korzystać na placu Wolności, w parku im. J. Samujłły na os. Binków oraz w parku Jeziorańskiego na os. Dolnośląskim. Przed ich włączeniem miejskie wodotryski przeszły konserwację. Wymyto niecki, zamontowano filtry pomp oraz niezbędny osprzęt. Sprawdzono także szczelność systemu i uruchomiono układ sterowania. Pamiętajmy, że fontanny to elementy małej architektury. Obowiązuje więc w nich zakaz kąpieli, zaś tryskająca z nich woda nie nadaje się do spożycia.

 

Przez kilka najbliższych miesięcy bełchatowianie będą mogli także korzystać z trzech tężni solankowych. Tak, jak fontanny, także inhalatoria przeszły pozimową konserwację i uzupełniona została w nich solanka. Dla przypomnienia pierwsza tężnia zlokalizowana jest w parku na os. Budowlanych, druga na os. Binków w parku Samujłły, ostatnia zaś na Przytorzu na osiedlowym skwerze w okolicy ulicy Energetyków. Wszystkie są niemal identyczne. Ich centralnym punktem jest kolumna z gałązek tarniny, na które spływa solanka. Okolice tężnie są oświetlone, wokół niej ustawione są ławki. Wszystkie konstrukcje są zadaszone, w zażywaniu inhalacji nie przeszkodzi więc deszczowa pogoda.

 

Wkrótce bełchatowianie będą mogli także korzystać z dwóch poidełek - jednego na placu Narutowicza, drugiego na placu Wolności. W związku z tym, że woda z nich przeznaczona jest do spożycia musi przejść odpowiednie badania. Próbki wody właśnie zostały pobrane. Poidełka zostaną od razu włączone, gdy okaże się, że woda spełnia wszystkie normy.  

 

 

Na zdjęciu tężnia solankowa, wokół niej na ławce siedzi kobieta, na kolejnej dziecko a obok piesNa os. Binków tężnia solankowa znajduje się w parku im. Samujłły

Możemy się już cieszyć urokiem fontanny na placu Narutowicza Możemy się już cieszyć urokiem fontanny na placu Narutowicza

 

ADA

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl