Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Wiceprezydent Łukasz Politański życzył młodzieży udanego pobytu w BełchatowieWiceprezydent Łukasz Politański życzył młodzieży udanego pobytu w Bełchatowie

 

Na zaproszenie prezydent Marioli Czechowskiej do Bełchatowa przyjechała młodzież z partnerskich Jużnoukraińska i Zwiagela. W programie kilkudniowej wizyty jest m.in. zwiedzanie miasta, odwiedziny miejskich placówek kultury, różnorodne zajęcia i wycieczki.


Blisko rok temu nasi wschodni sąsiedzi zostali brutalnie zaatakowani przez Federację Rosyjską. Od samego początku agresji bełchatowianie solidaryzują się z Ukrainą, a fala wsparcia była i jest ogromna. Przyjęcie setek uchodźców pod swój dach, zbiórki darów, aukcje i koncerty charytatywne czy forum współpracy gospodarczej – przykładów na pomocowe działania można wymieniać bez liku. Od samego początku prezydent Mariola Czechowska jest w stałym kontakcie z władzami miast partnerskich Bełchatowa, dzięki czemu trafia do nich dokładnie takie wsparcie, jakiego potrzebują.


Wizyta młodzieży z Jużnoukraińska i Zwiagela to kolejna forma pomocy dla naszych wschodnich sąsiadów. Do Bełchatowa przyjechało blisko dwudziestu młodych ludzi oraz ich opiekunowie, którzy choć na moment mogą zapomnieć o wojennej zawierusze. By tak się stało, miasto zaplanowało szereg atrakcji. Jedną z nich była wizyta w urzędzie miasta, gdzie przywitał ich wiceprezydent Łukasz Politański.

 

– Liczę na to, że ten program, który dla Was przygotowaliśmy, sprawi, że dobrze poznacie nasze miasto, jego historię i kulturę. Najważniejsze jednak, żebyście odpoczęli, mile spędzili czas i dobrze się bawili. Jest takie stare przysłowie wspólne dla Polski i Ukrainy: „Gość w dom, Bóg w dom”. Także czujcie się u nas, jak u siebie – powiedział wiceprezydent Politański.


Program kilkudniowej wizyty jest bardzo bogaty, miasto zaplanowało warsztaty w miejskich placówkach oraz liczne atrakcje. Zwiedzanie ekspozycji PGE MCK Gigantów Mocy, wizyta w Muzeum Regionalnym, zajęcia plastyczne, nauka programowania, relaks na miejskim lodowisku czy wyjazdy na Wawrzkowiznę i do bełchatowskiej elektrowni to tylko niektóre z nich.

 

AP

 

Jednym z punktów programu jest wizyta w urzędzie miastaJednym z punktów programu była wizyta w urzędzie miasta

 

W trakcie wizyty w Muzeum Regionalnym młodzież poznała historię BełchatowaW trakcie odwiedzin w Muzeum Regionalnym młodzież poznała historię Bełchatowa

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl