Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Wiceprezydent Dariusz Matyśkiewicz został wyróżniony za szczególne zasługo dla OSP w Bełchatowie-GrocholicachWiceprezydent Dariusz Matyśkiewicz został wyróżniony za szczególne zasługo dla OSP w Bełchatowie-Grocholicach

 

Uroczyste zbiórki, defilady, msze święte oraz piknik – tak wyglądały tegoroczne obchody Międzynarodowego Dnia Strażaka. W imieniu prezydent Marioli Czechowskiej gratulacje oraz życzenia ochotnikom przekazał wiceprezydent Dariusz Matyśkiewicz.


Miniony weekend upłynął w Bełchatowie pod znakiem strażackiej służby. W sobotę, 7 maja uroczyste obchody Dnia Strażaka zorganizowała Ochotnicza Straż Pożarna w Bełchatowie. W siedzibie OSP przy ul. Bawełnianej zorganizowano uroczystą zbiórkę. W intencji strażaków odprawiono mszę świętą, był też uroczysty przemarsz ulicami miasta. Nie zabrakło odznaczeń dla zasłużonych strażaków, a także życzeń i gratulacji od wdzięcznych bełchatowian. Dziękując ochotnikom za ich bezinteresowną służbę oraz nieustanną gotowość do niesienia pomocy wiceprezydemnt Dariusz Matyśkiewicz przekazał ochotnikom list od prezydent Marioli Czechowskiej.


„Mundur, który nosicie, jest zaś symbolem niezawodności, męstwa i ofiarności. Wasza odpowiedzialna i piękna służba wymaga hartu ducha, znakomitej sprawności, ale przede wszystkim serca i bezinteresownego zaangażowania. Bardzo często to właśnie Wy - strażacy ochotnicy – jesteście pierwsi na miejscu nieszczęśliwego zdarzenia, niesiecie pomoc i wspieracie zawodową straż. Nie do przecenienia jest też rola, jaką odgrywacie w bełchatowskiej społeczności. Bez wątpienia jesteście lokalnymi liderami, oddanymi naszej małej ojczyźnie, dbającymi o jej rozwój oraz pielęgnującymi wartości i tradycje. Z okazji Waszego święta życzę zawsze szczęśliwych powrotów z akcji, a także zdrowia, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym” – czytamy w liście prezydent Czechowskiej.

 

>>> Zobacz fotogalerię: Obchody Dnia Strażaka OSP Bełchatów


Dzień później natomiast świętowanie przeniosło się do Grocholic. Obchody Dnia Strażaka połączono z obchodzonym właśnie jubileuszem 100-lecia działalności tamtejszej Ochotniczej Straży Pożarnej. Z tej okazji odprawiono uroczystą mszę świętą, po której odbyła się defilada. Ważną częścią obchodów było wręczenie wyróżnień oraz odznaczeń dla zasłużonych dla OSP w Bełchatowie-Grocholicach. Wśród odznaczonych był m.in. wiceprezydent Dariusz Matyśkiewicz, który podobnie jak w przypadku ochotników z Bełchatowa – przekazał życzenia od prezydent Czechowskiej.


„Od stu już lat możemy liczyć na Waszą pomoc i mieć pewność, że na dźwięk alarmu - nie zważając na własne bezpieczeństwo - ruszycie tam, gdzie Was potrzebujemy. Każdego dnia pięknie wypełniacie strażackie motto: „Bogu na chwałę, Ojczyźnie w potrzebie, Bliźniemu na ratunek”. Swoją postawą wzbudzacie powszechny szacunek i zaufanie, a Wasze zaangażowanie, zdecydowane działania i okazywana solidarność mają dla naszej lokalnej społeczności olbrzymie znaczenie. Z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka oraz 100-lecia OSP Grocholice życzę zawsze szczęśliwych powrotów z akcji, a także zdrowia, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym i osobistym. Niech odpowiedzialna, ale jakże zaszczytna służba pożarnicza przynosi Państwu jak najwięcej satysfakcji, a opieka świętego Floriana niech zawsze wspiera Was i Wasze rodziny” – napisała prezydent Mariola Czechowska.

 

Po części oficjalnej przyszedł czas na rodzinne świętowanie. Mowa o pikniku ekologicznym, podczas którego zorganizowano m.in. gry i zabawy dla najmłodszych, konkursy ekologiczne, występy artystyczne oraz pokaz sprzętu strażackiego.

 

>>> Zobacz fotogalerię: Dzień Strażaka - OSP w Bełchatowie-Grocholicach


Wszystkim druhom i druhnom, a także strażakom zawodowym dziękujemy za ich ofiarną służbę oraz życzymy samych bezpiecznych służb oraz spełnienia wszystkich marzeń.

 

AP

 

Druhowie z OSP Bełchatów przemaszerowali ulicami naszego miastaDruhowie z OSP Bełchatów przemaszerowali ulicami naszego miasta

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl