Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu uczy tolerancji, otwartości i szacunku wobec drugiej osobyŚwiatowy Dzień Świadomości Autyzmu uczy tolerancji, otwartości i szacunku wobec drugiej osoby

 

2 kwietnia będziemy obchodzić Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Z tej okazji Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Bełchatowie przygotował cykl spotkań i występów. „Niebieskie serce dla autyzmu” odbędzie się w czwartek, 30 marca i we wtorek, 4 kwietnia. Patronat honorowy nad wydarzeniami objęła prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska.


Aby podnosić społeczną świadomość na temat tego, czym jest autyzm i zaburzenia ze spektrum autyzmu, od kilku lat obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.
Co roku 2 kwietnia wyrażamy solidarność z osobami z autyzmem, odbywają się liczne wydarzenia i happeningi, które mają pomóc w lepszym zrozumieniu tego, czym jest autyzm. Takie spotkania zorganizowane zostaną także w Bełchatowie.

 

W czwartek, 30 marca, zaplanowano konferencję naukowo-szkoleniową dla rodziców w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Bełchatowie przy ul. Targowej 20. Jej uczestnicy dowiedzą się m.in. czym jest orzeczenie o niepełnosprawności i dlaczego warto, aby osoby ze spektrum autyzmu takie posiadały oraz w jaki sposób dieta wspomaga terapię. Z kolei we wtorek, 4 kwietnia, w MCK PGE Gigantach Mocy będzie można obejrzeć występy uczniów ośrodka i bełchatowskich przedszkolaków.

 

AP

 

Plakat dot. Światowego Dnia Świadomości AutyzmuPlakat dot. Światowego Dnia Świadomości Autyzmu

 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl