Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Podczas warsztatów omówione zostaną różne zagadnienia związane z cukrzycąPodczas warsztatów omówione zostaną różne zagadnienia związane z cukrzycą

 

Prezydent Mariola Czechowska zaprasza na kolejne bezpłatne warsztaty dotyczące cukrzycy, jej przyczyn, profilaktyki i leczenia. Szkolenie skierowane jest do bełchatowian zmagających się z tą chorobą, a także ich najbliższych. Odbędzie się ono w najbliższą sobotę, 15 kwietnia. By wziąć w udział w spotkaniu, trzeba się wcześniej zapisać.

 

 

Cukrzyca, zwłaszcza ta typu II, to już choroba cywilizacyjna. Liczba chorych stale rośnie, a wiele osób nawet nie wie, że choruje. Początkowa – bezobjawowa – faza cukrzycy może trwać nawet kilkanaście lat. Wczesne wykrycie choroby i rozpoczęcie leczenia pozwalają uniknąć wielu groźnych powikłań zdrowotnych. Dlatego też Ministerstwo Zdrowia wspólnie ze Stowarzyszeniem Edukacji Diabetologicznej organizują w całej Polsce cykl bezpłatnych szkoleń na ten temat.

 

Przyczyny, diagnostyka, profilaktyka oraz leczenie cukrzycy omówione zostaną również w Bełchatowie. W warsztatach udział wziąć mogą zarówno diabetycy, jak i ich najbliżsi. Specjaliści zapoznają także uczestników z zasadami oraz znaczeniem samokontroli z uwzględnieniem ciągłego monitorowania glikemii. Ponadto przedstawione zostaną wytyczne związane z żywieniem w cukrzycy.

 

Warsztaty, do udziału w których zaprasza prezydent Mariola Czechowska, odbędą się w sobotę, 15 kwietnia, w Cafe Senior Raj – Punkcie Informacji Prozdrowotnej (ul. Energetyków 6). Początek spotkania zaplanowano na godz. 10:00. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, obowiązują zapisy. W tym celu wystarczy zadzwonić pod numer 501 140 580 (w godz. 16:00 – 19:00).

 

Warsztaty edukacyjne są finansowane przez Ministerstwo Zdrowia w ramach Narodowego Programu Zdrowia na lata 2021 – 2025: „Działania edukacyjne skierowane do pacjentów z cukrzycą oraz ich rodzin i opiekunów mające na celu ograniczenie powikłań cukrzycy oraz poprawę jakości i długości życia chorych”.AP

 

Plakat promujący warsztaty edukacyjne na temat cukrzycyPlakat promujący warsztaty edukacyjne na temat cukrzycy

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl