Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Największą popularnością cieszyła się strefa naukowców Największą popularnością cieszyła się strefa naukowców

 

Organizowany corocznie z okazji Dnia Dziecka Festiwal Re:Aktor już za nami. Dobra zabawa, ciekawe eksperymenty, przedstawienia teatralne i sportowe zawody – tak w kalejdoskopowym skrócie można go opisać. Z pewnością to była aktywna niedziela dla dzieci, młodzieży, ale też i dorosłych.

 

Festiwalowe atrakcje były tak zaplanowane, by każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie. Wszystkie łączyła woda, która była tematem przewodnim tegorocznego Re:Aktora. Największą popularnością – bez wątpienia – cieszyła się strefa małych naukowców, gdzie można było eksperymentować. Na odwiedzających czekały doświadczenia z suchym lodem, lawa lampą, kulą plazmową czy generatorem Van de Graffa. W kolejnych strefach można było wziąć udział w pirackich animacjach, zabawach z alfabetem Morse’a, wyprawie w głąb oceanu, ale też zagrać w piłkę, przeciągać linę czy pobawić się w pianie. Do obejrzenia były także teatralne przedstawienia.

 

- Chcieliśmy pokazać, że poprzez dobrą zabawę można się także uczyć. Dlatego kolejny już rok wśród atrakcji są także eksperymenty i doświadczenia. Dzieci same mogły sprawdzić np. co się stanie z suchym lodem wrzuconym do wody czy przekonać się, że owoce i warzywa wytwarzają prąd. W tym roku nasze zabawy koncertowaliśmy wokół wody. Cieszymy się bardzo, że tak wiele dzieci przyszło od centrum i skorzystało z przygotowanych atrakcji z myślą właśnie o nich – powiedziała Agnieszka Rogaczewska, dyrektor Wydziału Promocji Kultury i Sportu w bełchatowskim magistracie.  

 

Festiwal Re:Aktor odbył się w minioną niedzielę, 29 maja. Po raz kolejny już gościł na placu koncertowym za Gigantami Mocy.

 

ADA

Na dzieci czekały różnorodne dośwaidczenia Na dzieci czekały różnorodne dośwaidczenia

Można też było zagrać w prawdziwym spektaklu teatralnym Można też było zagrać w prawdziwym spektaklu teatralnym

 

>>> Fotogaleria z Festiwalu Re:Aktor dostępna na miejskim profilu na facebook'u

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl