Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Nowe lampy staną m.in. w okolicach ulicy DolnejNowe lampy staną m.in. w okolicach ulicy Dolnej

 

W kilku rejonach miasta zrobi się jaśniej. Ruszają prace związane z budową oświetlenia m.in. w okolicach ulic Nowej i Dolnej, przy placu zabaw Biedronkowo oraz na Czaplinieckiej. Prace, na które miasto pozyskało dofinansowanie z Gminy Bełchatów, mają się zakończyć jeszcze w tym roku.

 


- Oświetleniem w mieście zajmujemy się na bieżąco, budujemy nowe odcinki, a także wymieniamy oświetlenie na już istniejących. Dobrze oświetlone ulice i chodniki, poprawiają bowiem bezpieczeństwo na drogach, zwiększają widoczność pieszych, a także zmniejszają ryzyko kradzieży. To dzięki takim między innymi działaniom ubiegły rok był pierwszym od lat, kiedy na bełchatowskich ulicach nie doszło do śmiertelnego wypadku – mówi Dariusz Matyśkiewicz, wiceprezydent Bełchatowa.


W najbliższych miesiącach widniej zrobi się na kolejnych bełchatowskich ulicach. Miasto rusza bowiem z budową oświetlenia w kilku rejonach naszego miasta. – Bełchatów stale się rozwija. Przy uliczkach odchodzących od głównych ulic, jak chociażby w osiedlu Olsztyńskim, powstają nowe domy mieszkalne. I te okolice wymagają doświetlenia – dodaje wieceprezydent Matyśkiewicz.


Nowe latarnie staną przy uliczkach odchodzących od ulic Nowej i Dolnej, ale nie tylko. Projekt obejmuje również budowę linii kablowej na ulicy Czaplinieckiej, a konkretnie od skrzyżowania z ulicą Grabową do węzła obwodnicy miasta. Ponadto jaśniej zrobi się przy ciągu pieszo-jezdnym łączącym ulicę Czapliniecką z budynkiem Felka, a także na fragmencie ul. Wyspiańskiego i placu zabaw Biedronkowo (os. Dolnośląskie). Inwestycja obejmie montaż kompletnych latarni z nowoczesnymi oprawami oświetleniowymi oraz wykonanie kablowych linii zasilających.


Zgodnie z umową wszystkie prace związane z budową oświetlenia powinny zakończyć się jeszcze w tym roku. Całość kosztować będzie blisko 675 tys. zł. Na realizację tego zadania miasto pozyskało dofinansowanie ze środków Gminy Bełchatów.

 

AP

 

W ramach inwestycji oświetlony zostanie także plac zabaw BiedronkowoW ramach inwestycji oświetlony zostanie także plac zabaw Biedronkowo

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl