Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Na zdjęciu robotnik pracujący przy budowie chodnika, w tle koparkaNowy chodnik na Olsztyńskiej będzie mieć ok. 100 m długości

 

Dobiegają końca prace związane z budową nowego chodnika na ul. Olsztyńskiej. Jednocześnie miasto prowadzi budowę zatoki parkingowej na ul. Hubala. Z nowych miejsc parkingowych będzie można korzystać już za kilka tygodni.


Bieżące utrzymanie dróg, chodników i ścieżek rowerowych to zadanie, które bezpośrednio wpływa na jakość życia w mieście oraz bezpieczeństwo mieszkańców. Wszystkie zadania, jakie w ramach utrzymania są prowadzone, zmierzają do jak najlepszego skomunikowania miasta. Co roku w Bełchatowie powstają nowe ciągi pieszo-rowerowe, remontowane są ulice – zarówno główne, jak i osiedlowe, a także powstają nowe miejsca parkingowe. Obecnie ekipy spotkać można m.in. na ulicy Olsztyńskiej oraz na Przytorzu.


Jeśli chodzi o ulicę Olsztyńską, na fragmencie od Warszawskiej do Mazowieckiej budowany jest właśnie chodnik. Po korytowaniu, wykonaniu podbudowy i obrzeży, wykonawca układa ciąg pieszy z kostki betonowej. Ostatnim etapem tego zadania będzie natomiast uporządkowanie terenu. Prace dobiegają już powoli końca. Oznacza to, że po nowym, liczącym ok. 100 m długości chodniku mieszkańcy będą mogli spacerować już niebawem.


Jednocześnie drogowcy pracują na Przytorzu, a konkretnie za blokiem nr 2 przy ul. Hubala. W tym budynku miasto wynajmuje lokal Stowarzyszeniu Rodzin i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Przystań”. Rodzice przywożący swoje pociechy na zajęcia rehabilitacyjne korzystali ze znajdującego się obok parkingu. Teraz będą mieć do dyspozycji zatokę parkingową na 9 samochodów. Dzięki temu zaparkowanie w okolicach bloku będzie o wiele łatwiejsze. Zgodnie z umową zatoka powinna być gotowa do końca lipca.


Oba zadania, tj. budowa chodnika na Olsztyńskiej oraz zatoki parkingowej przy Hubala kosztować będą miasto ok. 140 tys. zł.


AP

 

Nowy chodnik na Olsztyńskiej wykonany jest z kostki betonowejNowy chodnik na Olsztyńskiej wykonany jest z kostki betonowej

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl