Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 ener2

 

Bełchatowscy energetycy świętują. Podczas uroczystej akademii ponad 60 osób związanych z bełchatowską elektrownią odebrało odznaczenia i medale. Były również życzenia i podziękowania za trudną, ale jakże ważną dla naszej gospodarki pracę.


14 sierpnia obchodzony jest Dzień Energetyka. Z tej okazji w piątek, 12 sierpnia odbyła się oficjalna akademia. Wzięli w niej udział energetycy, a także zaproszeni goście. Wśród nich m.in. parlamentarzyści i bełchatowscy samorządowcy, z prezydent Mariolą Czechowską, wiceprezydentami Dariuszem Matyśkiewiczem i Łukaszem Politańskim oraz przewodniczącym Rady Miejskiej w Bełchatowie Piotrem Wysockim.

Akademia była okazją do podsumowań i efektów pracy całego koncernu PGE GiEK S.A. Były gratulacje, słowa uznania i życzenia. Najbardziej zasłużeni pracownicy bełchatowskiego giganta energetycznego otrzymali wyróżnienia i odznaczenia. Złoty medal za Długoletnią Służbę odebrało szesnastu energetyków, srebrny otrzymało pięć osób, zaś brązowy - jedna. Ponadto dwunastu pracowników uhonorowano medalem "Zasłużony dla polskiej energetyki", kolejnych trzydziestu odznaczono natomiast medalem za zasługi dla PGE GiEK S.A.


Z okazji Dnia Energetyka wszystkim pracownikom sektora energetycznego składamy najlepsze życzenia: satysfakcji z wykonywanej pracy, pozytywnej energii, rozwoju zawodowego oraz entuzjazmu na co dzień i sukcesów w życiu osobistym. Dziękujemy za Państwa trud, zaangażowanie i profesjonalizm, które dają nam poczucie energetycznego bezpieczeństwa oraz gwarantują rozwój tej niezwykle ważnej dla naszego regionu i całego kraju gałęzi gospodarki – takie życzenia wszystkim związanym z bełchatowską energetyką przekazują prezydent Mariola Czechowska oraz przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Wysocki.
W minioną sobotę, 6 sierpnia odbyły się Dni Energetyka. Towarzyszyły im m.in. koncerty, wydarzenia sportowe i pokaz laserów. Ostatnim punktem tegorocznych obchodów Dnia Energetyka będzie natomiast uroczysta msza święta, która odprawiona zostanie w najbliższą niedzielę, 14 sierpnia w kościele pw. Zesłania Ducha Świętego na os. Przytorze. Początek nabożeństwa o godz. 12:00.


Przypomnijmy, że Dzień Energetyka ustanowiono w roku 1956 i obchodzony był do roku 1972 dnia 1 września, a od 1973 do 1990 - w pierwszą niedzielę września. W 1991 roku patronem energetyków ogłoszono św. Maksymiliana Kolbego, z zamiłowania elektryka, który zginął męczeńsko w obozie koncentracyjnym 14 sierpnia 1941 roku. Data ta została przyjęta jako Dzień Energetyka i obowiązuje do dziś.

 

AP/ADA

 

ener1

 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl