Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Remont muzeum obejmuje m.in. renowację elewacji Remont muzeum obejmuje m.in. renowację elewacji

 

 

Na finiszu jest renowacja zabytkowego Dworku Olszewskich, w którym swoją siedzibę ma bełchatowskie Muzeum Regionalne. Już za kilka tygodni budynek będzie można podziwiać w pełnej krasie.

 

 

Renowacja elewacji budynku, remont poszycia dachu, schodów wejściowych z obu stron, balkonu od strony wschodniej, a także modernizacja instalacji odgromowej, odwadniającej i internetowej – to zakres prac, jaki prowadzony jest w ramach wspomnianej inwestycji. Jak mówi Marek Tokarek, dyrektor Muzeum Regionalnego w Bełchatowie, remont budynku był już potrzebny.

 

– Mamy piękne wnętrza, sale muzealne wyglądają znakomicie. Na zewnątrz natomiast sytuacja przedstawiała się inaczej. Ale już za chwilę, dzięki modernizacji, budynek z zewnątrz będzie wyglądał jakby powstał niedawno. A trzeba pamiętać, że ma on już swoją ponad 200 historię – tłumaczy dyrektor Marek Tokarek. – Trwają ostatnie prace, m.in. te związane z remontem głównych schodów do budynku, a także malowaniem dachu. Remont, tak jak planowaliśmy, zakończy się w najbliższych tygodniach – dodaje dyrektor bełchatowskiego Muzeum Regionalnego.

 

Inwestycja kosztować będzie ponad 600 tys. zł. Miasto pokryję tę kwotę jednak tylko częściowo. Na realizację tego zadania Urząd Miasta Bełchatowa pozyskał bowiem dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa łódzkiego. Mowa o blisko 280 tys. zł.

 

– Siedziba muzeum jest bez wątpienia jedną z perełek architektonicznych Bełchatowa. Można powiedzieć, że to jego wizytówka. Dzięki pozyskanym przez nas środkom możemy przeprowadzić wszystkie zaplanowane prace, co z pewnością jeszcze bardziej podniesie walory turystyczne naszego miasta, a muzeum odzyska dawny blask – mówi Dariusz Matyśkiewicz, wiceprezydent Bełchatowa.

 

ADA

 

Remont muzeum będzie kosztować ponad 600 tys. zł Remont muzeum będzie kosztować ponad 600 tys. zł

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl