Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Jubileusz 55-lecia BSM-u był okazją do wręczenia medali i wyróżnieńJubileusz 55-lecia BSM-u był okazją do wręczenia medali i wyróżnień

 

Bełchatowska Spółdzielnia Mieszkaniowa świętowała 55-lecie istnienia. Podczas jubileuszu, który odbył się 6 października w MCK PGE Gigantach Mocy, nie zabrakło podsumowań, podziękowań i życzeń kolejnych lat dobrej pracy.

 

BSM to najstarsza bełchatowska spółdzielnia. Dziś w swoich zasobach posiada prawie 70 bloków, blisko 4 tys. mieszkań, lokale użytkowe i garaże. Przynależy do niej prawie 5 tys. członków.

 

– Spółdzielnia rozpoczęła swoją działalność 27 grudnia 1966 roku. Jej założycielami było dokładnie 121 członków, głównie pracowników Bełchatowskich Zakładów Przemysłu Bawełnianego. Pierwsza inwestycja BSM-u to budowa bloku mieszkalnego na os. Wolność, która zakończyła się w lipcu 1974 roku. Kolejne przedsięwzięcia inwestycyjne realizowane były na os. POW, Okrzei, Przytorze, Słonecznym, Łąkowa, Budowalnych i Dolnośląskim. Ta dynamiczna rozbudowa związana była z rozwojem zarówno miasta, jak elektrowni i kopalni – powiedział podczas jubileuszu Longin Grabarczyk, prezes Bełchatowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

 

Podczas jubileuszowego spotkania wręczone zostały odznaczenia i wyróżnienia, które przekazał wicewojewoda łódzki Karol Młynarczyk. Złote medale za długoletnią służbę otrzymało 16 pracowników, kolejnych 4 srebrne. Z kolei odznaczenia „Zasłużony Działacz Ruchu Spółdzielczego” przyznane zostały 13 osobom uchwałą Zarządu Krajowej Rady Spółdzielczości.

 

20 pracowników spółdzielni uhonorowano medalami za długoletnią służbę. Wręczono także 12 odznaczeń „ Zasłużony Działacz Ruchu Spółdzielczego” przyznanych Uchwałą Zarządu Krajowej Rady Spółdzielczej.

 

Nie zabrakło również życzeń i podziękowań, jedne z nich przekazał wiceprezydent Bełchatowa Dariusz Matyśkiewicz.

 

– W imieniu prezydent Marioli Czechowskiej gratuluję Państwu tak pięknego jubileuszu. Pokazuje on, że idea spółdzielczości wciąż jest dziś żywa, niezwykle potrzebna i ważna. A praca na rzecz wspólnego dobra staje się inspiracją i motorem do podejmowania wielu kolejnych znaczących przedsięwzięć. Tak, jak powiedzieli moi przedmówcy, czasy są niełatwe. Wymagają one od nas wszystkich nowych rozwiązań, ogromnej mobilizacji. Ale Bełchatowska Spółdzielnia Mieszkaniowa, Wy Drodzy Pracownicy, pokazujecie, że sprostacie tym trudnym czasom – powiedział wiceprezydent Dariusz Matyśkiewicz.

 

ADA

 

>>> Zobacz fotogalerię: jubileusz 55-lecia BSM

 

Życzenia członkom i pracownikom BSM-u złożył wiceprezydent Bełchatowa Dariusz Matyśkiewicz Życzenia członkom i pracownikom BSM-u złożył wiceprezydent Bełchatowa Dariusz Matyśkiewicz

Ponad 30 osób, pracowników i członków BSM-u, otrzymało medale i wyróżnienia Ponad 30 osób, pracowników i członków BSM-u, otrzymało medale i wyróżnienia

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl