Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 Łącznik połączy dwa największe bełchatowskie osiedla - Okrzei i DolnośląskieŁącznik połączy dwa największe bełchatowskie osiedla - Okrzei i Dolnośląskie

 

Od środy, 13 lipca, w rejonie budowanego właśnie łącznika między ulicami Okrzei a Kopeckiego, wprowadzona będzie tymczasowa organizacja ruchu. W obrębie skrzyżowania postawiona zostanie sygnalizacja świetlna, a ruch odbywać się tam będzie wahadłowo.


W ramach budowy łącznika ulica Okrzei ma zostać rozbudowana o dodatkowe pasy – włączenia w budowany właśnie łącznik oraz wyłączenia w ul. Okrzei. Wykonana zostanie nowa konstrukcja oraz nawierzchnia. Dodatkowo powstanie także chodnik wraz ze ścieżką rowerową. W związku z tym konieczne będzie wprowadzenie w tym rejonie tymczasowej organizacji ruchu. Chodzi skrzyżowanie, które skomunikuje powstający łącznik z ulicą Okrzei.


Od środy, 13 lipca, z ruchu wyłączony zostanie jeden pas jezdni ulicy Okrzei. Kierowcy poruszający się w tych okolicach powinni być przygotowani na to, że ruch odbywać się tam będzie wahadłowo. By był on jak najpłynniejszy, sterować nim będzie sygnalizacja świetlna.


Przypomnijmy, że nowa droga prowadzić będzie przez nieużytki między targowiskiem miejskim a osiedlem Okrzei. Zgodnie z projektem w ramach inwestycji powstanie jezdnia o zmiennej szerokości od 6 do 8 metrów, most na rzece Rakówce oraz obustronne chodników. Nowa droga będzie miała oświetlenie, a także ścieżkę rowerową w obrębie ulicy Okrzei.

 

Łącznik powinien być gotowy najpóźniej we wrześniu 2023 roku. Koszt budowy tej ponad półkilometrowej drogi to nieco ponad 5,7 mln zł. Na realizację zadania miasto pozyskało blisko 4 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu inwestycji Lokalnych.

 

AP

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl