Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Usunięcię awarii wymaga odwodnienia fragmentu sieciUsunięcię awarii wymaga odwodnienia fragmentu sieci ciepłowniczej

 

Trwa usuwanie awarii sieci ciepłowniczej w okolicy ul. Dąbrowskiego. W związku z tym czasowo ciepła pozbawieni są mieszkańcy ulic: 1 Maja 55, 1 Maja 57 a, b, c, Dąbrowskiego 18 oraz bloków nr 1, 2, 7, 8 i 9 na os. Okrzei.

 

W celu usunięcia awarii, do której doszło w okolicy ul. Dąbrowskiego, konieczne jest odseparowanie uszkodzonego odcinka sieci i jej częściowe odwodnienie. Oprócz czasowych przerw w dostawie ciepła do wspomnianych wyżej nieruchomości, skutkiem prowadzonych prac może być chwilowa zmiana zabarwienia Rakówki. Jak zapewniają służby PEC, stan sanitarny wody jest w normie i nie ma żadnego zagrożenia.

 

Woda znajdująca się w obiegu sieci ciepłowniczej jest bowiem specjalnie barwiona na jaskrawozielony kolor. Jest to substancja spożywcza, która w żaden sposób nie wpływa na zdrowie ludzi, roślin oraz zwierząt. Dzięki takiemu zabiegowi zdecydowanie łatwiej można do uszkodzonego fragmentu sieci i zlokalizować nieszczelność systemu.


Służby techniczne PEC będą pracowały nieprzerwanie, do czasu usunięcia awarii i przywrócenia dostaw ciepła. Bieżące informacje o przebiegu prac znaleźć można na stronie miejskiej spółki pec-belchatow.pl lub u dyspozytora pod numerem tel. 993 i 44 633 33 36.

 

Jednocześnie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej apeluje do mieszkańców o informowanie dyspozytora o zdarzeniach mogących świadczyć o awarii sieci ciepłowniczej napowietrznej lub podziemnej – np. parowaniu czy wycieku gorącej wody.

 

AP

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl