Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Wschodnia obwodnica Bełchatowa wyprowadzi ruch tranzytowy z centrum miasta Wschodnia obwodnica Bełchatowa wyprowadzi ruch tranzytowy z centrum miasta

 

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi ogłosił właśnie przetarg na budowę wschodniej obwodnicy Bełchatowa w ciągu drogi wojewódzkiej nr 484. Swoje oferty firmy mogą składać do 4 kwietnia.

 

 

Budowa obwodnicy wschodniej to ważna dla Bełchatowa inwestycja. Ma ona znacząco poprawić komunikację w południowej i wschodniej części miasta. Na obwodnicę skierowany bowiem zostanie ruch tranzytowy z kierunków: Łódź, Łask, Kamieńsk. Co za tym idzie samochody ciężarowe będą omijać centrum Bełchatowa. Wschodnia obwodnica miasta ma mieć długość 8 km. Zaczynać się będzie od ulicy Świętojańskiej i Radomszczańskiej do skrzyżowania w ul. Czyżewskiego, dalej prowadzić będzie do węzła w Dobrzelowie, gdzie połączy się z obwodnicą północną. W przyszłości planowane jest połączenie jej z ulicami Goetla i  Przemysłową.

  

Inwestycję prowadzi Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi, który 1 marca ogłosił przetarg na realizację tego zadania. Zakres robót jest szeroki. Obejmuje on m.in. budowę drogi, skrzyżowań, chodników, ścieżek rowerowych. Do tego zjazdów, wiaduktów, przepustów, zatok autobusowych oraz oświetlenia drogowego.

 

Oferty można składać do 4 kwietnia, tego samego dnia zostaną one otwarte. Z dokumentacji przetargowej wynika, że wykonawca na realizację inwestycji będzie mieć 36 miesięcy.  Obwodnica powinna więc być gotowa w 2025 roku.

 

- To dobre wiadomości dla naszego miasta i jego mieszkańców. Wschodnia obwodnica przeniesie ruch tranzytowy ze ścisłego centrum Bełchatowa na jego obrzeża. Mamy już doświadczenia związane z północną obwodnicą Bełchatowa. To rozwiązanie sprawdza się. Ciężkie samochody, z tego kierunku nie wjeżdżają do miasta, nie uszkadzają nawierzchni naszych lokalnych dróg, nie spowalniają ruchu miejskiego. Dodatkowo to rozwiązanie komunikacyjne pozwoli rozładować ruchu w godzinach szczytu związanego z dojazdem pracowników do zagłębia górniczo-energetycznego – mówi Mariola Czechowskaprezydent Bełchatowa.

 

Budowa wschodniej obwodnicy Bełchatowa będzie dofinansowana z środków rządowych. Mowa o 62,4 mln zł, które pochodzić będą z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl