Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Bełchatowianie będą wspominać Żołnierzy Wyklętych Bełchatowianie będą wspominać Żołnierzy Wyklętych

 

Złożenie kwiatów, msza św., a także bieg, turniej wiedzy i montaż słowno-muzyczny – tak wyglądać będą tegoroczne uroczystości poświęcone żołnierzom niezłomnym, na które zaprasza Prezydent Miasta Bełchatowa Mariola Czechowska. Główne obchody zaplanowane są na wtorek, 1 marca, kiedy to przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

 

O godz. 18:00 w parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny (ul. Kościuszki 2) odprawiona zostanie msza św. w intencji Żołnierzy Wyklętych. Tuż przed nabożeństwem (godz. 17:40) przedstawiciele samorządu, a także delegacje stowarzyszeń, organizacji, szkół i miejskich placówek złożą kwiaty pod pomnikiem Pamięci Bełchatowian, który znajduje się przy parafii farnej.

 

Kolejne wydarzenia zaplanowane są na 4 marca. W Szkole Podstawowej nr 8 będzie można posłuchać montażu z wierszami i muzyką zatytułowany „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci”. Akademia, przygotowana przez społeczność ósemki, rozpocznie się o godz. 11:00.

 

Z kolei 6 marca punktualnie o godz. 12:00 wystartuje „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” współorganizowany przez miasto i Miejskie Centrum Sportu. Biegacze będą mieć do wyboru dwa dystanse. Pierwszy z nich to symboliczne 1963 metry, które nawiązują do roku śmierci ostatniego z wyklętych. Drugi będzie nieco dłuższy bo 5 km. Trasa obydwu przebiegać będzie terenami bełchatowskiego nadleśnictwa. Na starcie może stanąć prawie 200 biegaczy, są jeszcze wolne miejsca – szczegóły można znaleźć TUTAJ.

 

28 marca w bełchatowskim muzeum odbędzie się konkurs dla uczniów szkół średnich z wiedzy o żołnierzach niezłomnych. Tradycyjnie organizuje go Centralne Archiwum Strzeleckie. Początek konkursu o godz. 10.00.

 

ADA

 

Plakat z harmonogramem miejskich obchodów Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl