Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Feryjne warsztaty m.in. w Muzeum Regionalnym sprawiają dzieciom dużo frajdy i radościFeryjne warsztaty m.in. w Muzeum Regionalnym sprawiają dzieciom dużo frajdy i radości

 

Za nami pierwszy tydzień ferii. Na tych, którzy spędzają je w mieście, czeka jeszcze sporo atrakcji. Wspólnie z miejskimi placówkami przygotowaliśmy specjalną ofertę zajęć dla dzieci i młodzieży. Jak więc wykorzystać ostatnie dni zimowego wypoczynku? Odpowiedź jest prosta: atrakcyjnie.

 

Dzieci i młodzież, którzy w trakcie ferii zimowych zostali w mieście, mają wiele możliwości ciekawego spędzenia czasu. Wszystko za sprawą ciekawych i różnorodnych warsztatów zorganizowanych w miejskich placówkach kulturalnych - Miejskim Centrum Kultury, Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej oraz Muzeum Regionalnym. Jest w czym wybierać.

 

Miejskie Centrum Kultury

 

Są jeszcze wolne miejsca na „Feryjne Jam Session”, „Roztańczoną zimę” oraz „Kropkę do kropki”. Pierwsza z propozycji to bezpłatne spotkanie dla osób grających już na instrumentach, które chcą rozwijać swoje umiejętności w grze zespołowej. „Roztańczona zima” to z kolei propozycja dla wszystkich, którzy lubią spędzać wolny czas tanecznie. Uczestnicy zajęć poznają podstawy jazzy, funky i tańca współczesnego. Z kolei „Kropka do kropki” to zabawa kolorem. Zadaniem młodych artystów będzie namalowanie obrazka metodą kolorowych kropek ułożonych w geometryczny wzór, co w efekcie utworzy mandalę. Wykonane prace dzieci zabiorą do domu. Bilety na wybrane warsztaty można kupić w systemie sprzedaży online na stronie MCK TUTAJ.

 

Mamy także propozycję dla młodych kinomaniaków. W kinie Kultura czeka na nich specjalny feryjny repertuar. W ramach bezpłatnego seansu w poniedziałek, 21 lutego, o godz. 13:00 wyścietlony zostanie „Baranek Shaun. Film Farmageddon”. W kolejnych dniach na ekranach zobaczyć będzie można jeszcze kilka kultowych animacji: „Luca”, „Trolle 2”, „Psi Patrol” oraz „Piotruś Królik 2: Na gigancie”. Bilety na seance można kupić bezpośrednio w kasie kina lub online TUTAJ.

 

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna

 

Warsztaty z wykorzystaniem surowców wtórnych, takich jak kolorowe gazety, tektura, to propozycja biblioteki głównej. W filiach zaś najmłodsi będą mogli wziąć udział w zajęciach plastycznych, a także przenieść się w świat gier planszowych i dawnych gier z bibliotecznej szafy. Poszczególne zajęcia skierowane są do różnych grup wiekowych. Co ważne, wszystkie warsztaty są bezpłatne. By jednak wziąć w nich udział, trzeba się wcześniej zapisać telefonicznie:

 

  • biblioteka główna (ul. Kościuszki 9): 44 635 03 18, 516 355 804,
  • filia nr 1 (Rynek Grocholski 1): 44 633 36 76,
  • filia nr 4 (ul. Turkusowa 7): 44 633 62 33.

 

Muzeum Regionalne

 

Ciekawie oraz inspirujące – tak w dwóch sowach można opisać zajęcia w Muzeum Regionalnym. Od wtorku (22 lutego) do piątku (25 lutego) dzieci będą mogły zostać cieślą, który wzniesie mury warownego zamku, wykonać i „ożywić” marionetkę, dowiedzieć się, jak powstają śnieżynki czy stworzyć filcowy ochraniacz na smartfona. Wszystkie warsztaty, na które trzeba się wcześniej zapisać, prowadzone są o godz. 10:00. Cena jednego to 3 zł.

  

Szczegółowy harmonogram wszystkich miejskich feryjnych propozycji znaleźć można na plakatach poniżej, a także na internetowych stronach poszczególnych placówek:
 
>>> Miejskie Centrum Kultury
>>> Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
>>> Muzeum Regionalne,

oraz ich facebookowych profilach.

 

Ferie na sportowo

 

Zimowy wypoczynek to także okazja do aktywnego spędzenia wolnego czasu. Idealnym miejscem na to jest z pewnością miejska ślizgawka. Lodowisko przy ul. Edwardów (obok kortów tenisowych) jest otwarte codziennie od godz. 9:00, ostatnie wejście o godz. 19:30. Bilety w cenie 5 zł normalny i 2 zł ulgowy, można kupować wyłącznie na 30 minut przed wejściem na taflę. Więcej informacji na temat regulaminu i harmonogramu wejść można znaleźć na stronie Miejskiego Centrum Sportu w zakładce: Obiekty (http://mcs.belchatow.pl/lodowisko-miejskie/).

 

AP

 

Ferie w Miejskim Centrum Kultury to m.in. zajęcia artystyczneFerie w Miejskim Centrum Kultury to m.in. zajęcia artystyczne

 

W bibliotece dzieci i młodzież mogli m.in. nauczyć się sztuki malowania na tkaninieW bibliotece dzieci i młodzież mogli m.in. nauczyć się sztuki malowania na tkaninie

 

Miejskie lodowisko czeka na wszystkich amatorów jazdy na łyżwachMiejskie lodowisko czeka na wszystkich amatorów jazdy na łyżwach

 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl