Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 Rozliczając swój PIT w Bełchatowie dokładasz cegiełkę m.in. do miejskich inwestycji czy rozwoju szkół i przedszkoli Rozliczając swój PIT w Bełchatowie dokładasz cegiełkę m.in. do miejskich inwestycji czy rozwoju szkół i przedszkoli

 

W usłudze Twój e-PIT dostępne są już PIT-y za 2021 rok – informuje bełchatowski urząd skarbowy. Z fiskusem trzeba się rozliczyć do 2 maja. Do tego czasu podatnicy, właśnie w systemie Twój e-PIT, mogą zweryfikować, zmodyfikować lub zatwierdzić swoje rozliczenie.

 

 

W tym roku Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa po raz czwarty udostępnia Polakom usługę Twój e-PIT. Jest ona skierowana do osób, które rozliczają się na formularzach PIT-37, PIT-38 oraz PIT-28 i PIT-36. – Twój e-PIT to jedna z najpopularniejszych e-usług polskiej administracji, w tym administracji skarbowej. Z roku na rok cieszy się ona coraz większą popularnością i bije rekordy – można przeczytać na stronie gov.pl. W 2021 r. elektronicznie zostało złożonych 19,6 mln PIT-ów, z czego ponad połowa tj. 10 mln PIT-ów przez usługę Twój e-PIT, w tym 4,3 mln to automatycznie zaakceptowane zeznania PIT-37 i PIT-38.

 

Twój e-PIT działa przez całą dobę i można z niego korzystać na dowolnym urządzeniu podłączonym do internetu. Aby skorzystać z usługi, a także dowiedzieć się więcej szczegółów trzeba wejść na stronę: podatki.gov.pl.

 

 

Terminy

Do 2 maja podatnicy mogą zweryfikować, zmodyfikować lub zatwierdzić swoje rozliczenia w usłudze Twój e-PIT. Potem KAS automatycznie zaakceptuje zeznania PIT-37 i PIT-38, które przygotowała na podstawie podsiadanych danych. Dzięki temu PIT będzie złożony w terminie nawet jeżeli podatnik nie podejmie żadnych działań.

 

Zeznanie PIT-28 za 2021 r. można składać w usłudze Twój e-PIT do 28 lutego 2022 r. Zeznanie PIT-36 za ubiegły rok do 2 maja 2022 r. Zeznania te nie zostaną automatycznie zaakceptowane 2 maja, ponieważ w zdecydowanej większości wymagają one uzupełnienia ze strony podatnika.

 

Po 2 maja podatnik będzie miał podgląd do swojego zeznania i będzie mógł pobrać Urzędowe Potwierdzenie Odbioru tzw. UPO. Będzie mógł też złożyć korektę w ramach usługi.

 

 

1% dla OPP

Rozliczając się pamiętajmy, że 1% swojego podatku można przekazać na rzecz wybranej przez siebie organizacji pożytku publicznego. Nie jest to skomplikowane. A w ten sposób można szybko i łatwo pomagać tym, którzy najbardziej potrzebują wsparcia. W bazie organizacji jest także kilka bełchatowskich organizacji. Wykaz, aktualizowany zgodnie z rządowymi wytycznymi, można znaleźć na: podatki.gov.pl.

 

 

Twój podatek inwestycją w Bełchatów

Składając roczne zeznanie pamiętaj, że warto płacić podatki w miejscu, w którym faktycznie mieszkasz. Rozliczając swój PIT w Bełchatowie dokładasz własną cegiełkę m.in. do modernizacji ulic, rozwoju miejskiej komunikacji, renowacji placów zabaw czy parków. Więcej podatków rozliczonych w Bełchatowie to także więcej remontów w miejskich przedszkolach i szkołach oraz inwestycji w młodych bełchatowian.

 

Jak płacić podatki w Bełchatowie?


Wystarczy mieszkać w Bełchatowie, nie trzeba być tutaj zameldowanym. W przypadku podatku PIT miejscem rozliczania się osoby fizycznej jest bowiem właściwy urząd skarbowy według miejsca zamieszkania podatnika w ostatnim dniu roku. Aby zacząć płacić podatki w Bełchatowie trzeba w prosty sposób dokonać zmiany urzędu skarbowego. To znaczy w formularzu PIT należy wpisać bełchatowski adres zamieszkania oraz wskazać dane miejscowego urzędu skarbowego. Jeżeli już złożyłeś PIT, wypełnij formularz ZAP-3 lub CEIDG-1 jeśli prowadzisz działalność gospodarczą. Podajesz w nich tylko imię i nazwisko, numer PESEL, adres zamieszkania oraz numer rachunku bankowego, na który wpływać mają np. zwroty podatku. Wypełniony formularz można złożyć osobiście, ale też wysłać do właściwej skarbówki pocztą.

 

I ostatnia formalność. Jeśli rozlicza cię pracodawca, pamiętaj aby powiadomić go o zmianie adresu zamieszkania i urzędu skarbowego.

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl