Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Sesja Rady Miejskiej odbędzie się w sali herbowej bełchatowskiego magistratuObrady będą prowadzone w trybie online; fot. archiwum

 

Plan pracy rady na 2022 rok, zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej oraz budżecie Bełchatowa, a także dotacja celowa dla Województwa łódzkiego – tymi m.in. tematami zajmą się miejscy radni podczas pierwszej w tym roku sesji. W związku z aktualną sytuacją epidemiczną oraz ostatnimi decyzjami rządu, sesja odbędzie się w trybie online. Początek o godz. 10:00 w czwartek, 20 stycznia. Obrady będą transmitowane na portalu eSesja.


XLII sesja Rady Miejskiej będzie pierwszym posiedzeniem w nowym roku. Radni zajmą się na nim m.in. ustaleniem całorocznego planu swojej pracy, z podziałem na poszczególne miesiące. W proponowanym harmonogramie znalazły się m.in. przyjęcie Strategii Rozwoju Miasta Bełchatowa na lata 2023 - 2030, a także debaty nad sprawozdaniem z działalności Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej czy raportem o stanie oświaty. Z dokumentu wynika, że sesje – podobnie jak dotychczas – odbywać się będą raz w miesiącu. Wyjątkiem będzie lipiec, kiedy to zaplanowano przerwę sesyjną.


W porządku obrad znalazł się również punkt dotyczący udzielenia pomocy finansowej na rzecz Województwa Łódzkiego. Dotacja celowa ma związek z planowaną budową wschodniej obwodnicy Bełchatowa. Radni pochylą się ponadto nad propozycjami zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej oraz budżecie na 2022 rok.


Początek obrad XLII Sesji Rady Miejskiej w Bełchatowie oraz projekty uchwał znajdują się na portalu eSesja (https://belchatow.esesja.pl/). Tam również będzie można na żywo śledzić obrady, które rozpoczną się o godz. 10:00 w czwartek, 20 stycznia.

 

AP

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl