Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

W 2021 r. przyszło na świat 232 nowych mieszkańców miasta W 2021 r. przyszło na świat 232 nowych mieszkańców miasta; fot. archiwum

Oliwia, Julia, Laura, Nela to najczęściej rejestrowane żeńskie imiona w 2021 przez Urząd Stanu Cywilnego w Bełchatowie. Wśród chłopców prym wiodą: Tymon, Franciszek, Antoni, Aleksander.    

 

Jak podaje bełchatowski Urząd Stanu Cywilnego, w 2021 r. zarejestrowano w tej jednostce 755 aktów urodzenia. Warto dodać, że wśród nich jest  232 nowych mieszkańców Bełchatowa, to o czworo mniej niż rok wcześniej. Pozostałe dzieci, to mieszkańcy innych miejscowości.

 

W rankingu najchętniej wybieranych żeńskich imion nadal w czołówce jest Julia. Na pierwszym miejscu w ubiegłym roku znalazła się Oliwia. Wśród popularnych imion dla dziewczynek znalazły się Laura, Nela i Amelia.  

 

Wśród chłopców najczęściej wybieranym imieniem w ubiegłym roku był Tymon, tuż za nim Franciszek, Antoni, Aleksander i Filip.

 

Warto również w tym miejscu wspomnieć o pojedynczych przypadkach nadawania imion. W bełchatowskim USC zarejestrowano takie imiona jak Zoe, Mia, Gaja, a wśród chłopców Dobromił, Miron, Dorian.

 

Przypomnijmy, że zgodnie z prawem już od kilku lat rodzice mogą wybrać dla swojej pociechy imię obce i to niezależnie od własnego obywatelstwa i narodowości. Nadal obowiązuje natomiast zasada nadawania maksymalnie dwóch imion, które nie mogą być ośmieszające, czy nieprzyzwoite.

 

Wspomnijmy również o zawartych związkach małżeńskich. Tych, w minionym roku tutejszy Urząd Stanu Cywilnego zarejestrował 310.

 

W Bełchatowie na koniec 2021 r. zameldowanych było 54 tys. 26 mieszkańców. Na koniec 2020 r. ta liczba wynosiła 55 tys. 119 osób. 

 

W ubiegłym roku bełchatowski USC zarejestrował 1 325 zgonów, z czego 453 dotyczyły mieszkańców miasta Bełchatowa.   

 

KR

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl