Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Po rocznej przerwie Orszak Trzech Króli powrócił na ulice BełchatowaPo rocznej przerwie Orszak Trzech Króli powrócił na ulice Bełchatowa

 

Po raz dziesiąty już ulicami Bełchatowa przeszli Kacper, Melchior i Baltazar. Tegoroczny Orszak Trzech Króli wyruszył z parafii farnej, a jego finał miał miejsce w kościele na os. Dolnośląskim. Tam też wręczone zostały nagrody dla laureatów i uczestników towarzyszącego orszakowi konkursu kolędowego "Chwałę z Aniołami wraz wyśpiewujmy".


„Dzień dziś wesoły!” – hasłem tegorocznego Orszaku Trzech Króli są słowa pochodzące z powstałej na przełomie XVIII i XIX wieku kolędy „Za narodzenia Pana”. Organizatorzy pragnęli w ten sposób pokazać, jak ważne jest dla każdego człowieka rozumienie istoty świąt Bożego Narodzenia, spędzanie czasu z rodziną oraz jednoczenie się z innymi ludźmi podczas kolędowania.


W bełchatowskiej, jubileuszowej odsłonie orszaku, radość była motywem przewodnim. Wspólne świętowanie rozpoczęło się w samo południe mszą świętą w kościele Narodzenia NMP przy ul. Kościuszki. Następnie uczestnicy orszaku wraz z trzema Mędrcami ze Wschodu – Kacprem, Melchiorem i Baltazarem – przeszli  ulicami Kościuszki, Pileckiego oraz Lipową i Wyszyńskiego do parafii na os. Dolnośląskim. Na placu za kościołem i domem parafialnym stanęła stajenka i to właśnie tam zgodnie z tradycją Trzej Królowie pokłonili się Dzieciątku i oraz wręczyli mu dary: złoto, kadzidło i mirrę. Następnie uczestnicy orszaku wysłuchali koncertu kolęd w wykonaniu parafialnego zespołu ADOREMUS DOMINUM.

 

>>> Zobacz fotogalerię: X Bełchatowski Orszak Trzech Króli


Ostatnim punktem Bełchatowskiego Orszaku Trzech Króli było podsumowanie konkursu kolędowego „Chwałę z Aniołami wraz wyśpiewujmy”. Laureaci odebrali nagrody, a pozostali uczestnicy drobne upominki.

 

>>> Zobacz fotogalerię: Laureaci konkursu kolędowego nagrodzeni


Orszak Trzech Króli zorganizowało Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej „Wspólnota” wspólnie z Dziekanem Dekanatu Bełchatowskiego oraz Stowarzyszeniem Rodzin Katolickich Archidiecezji Łódzkiej Oddział w Bełchatowie. Wydarzenie patronatem honorowym objęła zaś prezydent Mariola Czechowska.

 

AP

 

Pierwsze miejsce w konkursie kolędowym zajął chór Parafii pw. Narodzenia NMP przy ulicy KościuszkiPierwsze miejsce w konkursie kolędowym zajął chór Parafii pw. Narodzenia NMP przy ulicy Kościuszki

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl