Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Na łagodzenie skutków transformacji gospodarczej do Polski może trafić 3,5 mld euroNa łagodzenie skutków transformacji gospodarczej do Polski może trafić 3,5 mld euro

 

Trwają konsultacje społeczne dotyczące projektu Terytorialnego Planu Sprawiedliwej Transformacji Województwa Łódzkiego wraz z prognozą oddziaływania na środowisko. Zachęcamy wszystkich bełchatowian do wzięcia w nich udziału. Uwagi i wnioski do dokumentu można składać do 26 stycznia.


Terytorialny Plan Sprawiedliwej Transformacji Województwa Łódzkiego wraz z prognozą oddziaływania na środowisko to jeden z ważniejszych dokumentów dla Bełchatowa i całego regionu. Jest on bowiem ściśle związany z przygotowaniami do uruchomienia unijnego Mechanizmu i Funduszu Sprawiedliwej Transformacji. Mowa o dużych pieniądzach - do Polski popłynąć bowiem może 3,5 mld euro. Środki mają trafić do regionów, które w największym stopniu dotkną skutki przemian w kierunku gospodarki neutralnej dla klimatu. Jednym z nich jest Zagłębie Bełchatowskie.

 

Prace nad projektem Terytorialnego Planu Sprawiedliwej Transformacji Województwa Łódzkiego wchodzą w kolejny etap. Zarząd Województwa ogłosił bowiem konsultacje społeczne w tej sprawie. Teraz swoje uwagi i wnioski do dokumentu mogą zgłaszać zarówno bełchatowianie, jak i wszyscy mieszkańcy naszego województwa. Mają na to czas do 26 stycznia 2022 roku.


Formularz dostępny jest na:


www.strategia.lodzkie.pl (Aktualności),
www.rpo.lodzkie.pl (Wiadomości),
www.bip.lodzkie.pl (Ogłoszenia – Konsultacje społeczne).

 

Uwagi i wnioski można przesłać również drogą pocztową na adres: Departament Polityki Regionalnej, Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, al. Piłsudskiego 8, 90-051 Łódź. Ważne! W tytule korespondencji należy wpisać „Uwagi i wnioski do TPST WŁ”. Można je także złożyć osobiście w Biurze Podawczym Urzędu Marszałkowskiego.

 

Dodatkowo projekt został udostępniony do wglądu w siedzibie Departamentu Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego przy ul. Tuwima 22/26 w Łodzi, pok. 710 w godzinach pracy Urzędu.


AP

 

Konsultacje społeczne trwają do 26 stycznia 2022 rokuKonsultacje społeczne trwają do 26 stycznia 2022 roku

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl