Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

W 2018 roku Bełchatów wyróżniono w konkursie Eco-Miasto w kategorii "zieleń miejska a jakość powietrza"W 2018 roku Bełchatów wyróżniono w konkursie Eco-Miasto w kategorii "zieleń miejska a jakość powietrza"

 

Film „Nie truj!”, jaki miasto wyprodukowało w ramach trzeciej odsłony projektu „Edukacja ekologiczna mieszkańców Bełchatowa - segreguj, oszczędzaj i dbaj!”, w prosty i przystępny sposób przybliża tematykę smogu oraz sposobów walki z zanieczyszczeniami. To tylko jedno z działań, które mają za zadanie podniesienie naszej świadomości ekologicznej, a w konsekwencji poprawy jakości powietrza w naszym mieście.

 

Rozbudowa sieci ciepłowniczej i gazowej, zakup nowoczesnych autobusów nieskoemisyjnych, termomodernizacja budynków komunalnych czy darmowa komunikacja miejska, miejski program dopłaty do wymiany starych pieców, montaż elektrofiltrów kominowych oraz budowa instalacji fotowoltaicznych na dachach budynków użyteczności publicznej (np. szkół podstawowych nr 1 i 12) – to tylko kilka przykładów działań, jakie Bełchatów od lat prowadzi w ramach ochrony środowiska.

 

Niektóre z nich realizowane są przy udziale środków zewnętrznych. Tak rzecz ma się m.in. z programem „Edukacja ekologiczna mieszkańców Bełchatowa - segreguj, oszczędzaj i dbaj! - III edycja”, który został dofinansowany z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Podstawowymi jego elementami są akcje edukacyjne, m.in. piknik ekologiczny, sprzątanie lasu czy konkurs fotograficzny. Ponadto wydany został komiks dla młodych czytelników pt. "Franek - wulkan energii". Wyprodukowano również film pt. "Nie truj!" na temat ochrony powietrza i zanieczyszczeń pochodzących z nieefektywnych źródeł ciepła, który można obejrzeć poniżej artykułu oraz na kanale YT Urzędu Miasta Bełchatowa "BełchatówTV" (https://www.youtube.com/channel/UCb4BRZta-AKt4gZ4URj6f9Q). Wartość projektu przekracza 83 tys. zł, a dofinansowanie z WFOŚiGW w Łodzi to ponad 74,3 tys. zł.

 

– Pamiętajmy, że bycie eko to nie tylko moda, ale konkretne działania, które jako miasto podejmujemy każdego dnia. Pamiętajmy jednak, że każdy z nas, nawet drobnymi zmianami codziennych przyzwyczajeń i nawyków, może mieć wpływ na naszą planetę. Recykling, oszczędzanie wody i energii, segregacja śmieci czy korzystanie z komunikacji miejskiej to tylko niektóre z nich – podkreśla prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska.

 

AP

 

 

Logo Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ŁodziLogo Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi

 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl