Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Młodzi radni będą obradować w Sali Herbowej bełchatowskiego magistratuMłodzi radni będą obradować w Sali Herbowej bełchatowskiego magistratu

 

Przed nami kolejna, trzecia sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej. W porządku obrad, które odbędą się we wtorek, 28 grudnia, znalazły się m.in. projekty uchwał dotyczące organizacji zbiórki pieniężnej i rzeczowej podczas Orszaku Trzech Króli a także zgłoszenia wniosku do Rady Miejskiej o nadanie nazwy nowo powstającemu łącznikowi między ulicami Okrzei a Kopeckiego.


We wtorek, 28 grudnia, po raz kolejny zbierze się Młodzieżowa Rada Miejska w Bełchatowie. Podczas obrad, których początek zaplanowano na godz. 11:00, radni pochylą się nad projektami kilku uchwał. Pierwszy z nich dotyczy zorganizowania charytatywnej zbiórki pieniężnej i rzeczowej w ramach Orszaku Trzech Króli. Zbiórka miałaby być przeprowadzona w bełchatowskich szkołach po przywróceniu nauki stacjonarnej. Zebrane środki mają zostać przekazane oddziałowi pediatrycznemu bełchatowskiego szpitala.


Kolejnym punktem porządku obrad III Sesji MRM będzie propozycja zgłoszenia wniosku do Rady Miejskiej o podjęcie inicjatywy uchwałodawczej w sprawie nadania nazwy nowo budowanej ulicy. Chodzi konkretnie o łącznik między ulicami Okrzei a Kopeckiego. Młodzi radni sugerują dwóch patronów – Zbigniewa Herberta i Krzysztofa Krawczyka. Uzasadnienie wniosku wraz z pozostałymi dokumentami sesyjnymi znajduje się w załączniku poniżej artykułu.


W porządku znalazł się także punkt dotyczący wyrażenia poparcia przez Młodzieżową Radę Miejską dla służb mundurowych na granicy polsko-białoruskiej.

 

AP

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl