Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Z bezpłatnej pomocy mogą skorzystać osoby od 70. roku życia Z bezpłatnej pomocy mogą skorzystać osoby od 70. roku życia

Osoby od 70. roku życia mogą skorzystać z bezpłatnej pomocy pracowników socjalnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Oferta skierowana jest do seniorów, którzy chcą pozostać w domach w związku z trwającą pandemią. Pracownicy MOPS dostarczą do ich mieszkań niezbędne zakupy np. spożywcze, czy środki higieniczne.

 

Osoby starsze szczególnie narażone są na negatywne skutki zakażenia COVID -19. To właśnie dla tej grupy powstał Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów, który od października realizowany jest na terenie całego kraju. Idea jest tak, by osoby starsze mogły pozostać w domu, bez konieczności narażania się na kontakt z osobami zarażonymi COVID-19.

 

W Bełchatowie zadanie to prowadzi Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. W ramach programu osobom starszym dostarczane są podstawowe artykuły: spożywcze, środki higieniczne, leki czy ciepłe posiłki. Co ważne usługa świadczona jest nieodpłatnie, ale koszty zakupu pokrywa senior.

 

Pracownicy MOPS ten rodzaj wsparcia realizują od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30. W zależności od potrzeb, do każdej z osób docierają raz lub dwa razy w tygodniu, przez cały czas trwania programu. Przekazując zakupy, pracownicy socjalni zachowują dystans, stosują środki ochrony osobistej tak, by nie narażać seniorów na niebezpieczeństwo zarażenia się niebezpiecznym wirusem.  

 

Żeby skorzystać z tej formy wsparcia, można bezpośrednio zadzwonić do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej pod numer 798 910 109.  Do dyspozycji seniorów jest również dedykowana im ogólnokrajowa infolinia 22 505 11 11.  

 

Z programu można skorzystać do końca grudnia.

Ulotka informacyjna akcji wsparcia seniorów

KR

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl