Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Adopcje wstrzymane zostają od 18 do 31 grudniaAdopcje wstrzymane zostają od 18 do 31 grudnia

 

Bełchatowskie schronisko od 18 grudnia wstrzymuje adopcje psów i kotów przed świętami Bożego Narodzenia. Jego przedstawiciele tłumaczą, że adopcja zwierzęcia "pod choinkę" często bywa nietrafionym pomysłem, na którym najbardziej cierpi właśnie czworonóg. Nadal zbyt często po świętach zwierzaki stają się ponownie bezdomne. Zwierzaki będzie można ponownie adoptować od stycznia.


Gorączka przedświątecznych zakupów trwa. Częstym prezentem są niestety zwierzęta – szczenięta czy kocięta. Przez kilka pierwszych dni dzieci cieszą się z nowego domownika. Potem wszystkie obowiązki spadają na rodziców, a ci nie zawsze mają czas na opiekę nad czworonogiem. W efekcie po kilku tygodniach zwierzaki są porzucane przez nowych właścicieli. W Polsce tali los każdego roku spotyka kilkadziesiąt tysięcy psów. Wszystko dlatego, że przy zakupie świątecznego prezentu zabrakło refleksji.


PSYjaciel – nie zabawka


Aby chronić swoich podopiecznych przed chybionymi decyzjami bełchatowskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Zdzieszulickiej zawiesza adopcje od piątku, 18 grudnia do piątku, 31 grudnia. „Jeśli ktoś zamierza odpowiedzialnie adoptować naszego podopiecznego, okres wstrzymania adopcji nie powinien być dla niego przeszkodą” – czytamy na facebookowym profilu placówki (https://www.facebook.com/SchroniskoBelchatow/photos/a.706797869427233/4731825016924478/).


W tych dniach schronisko będzie pracować nadal normalnie – jego pracownicy będą zajmować się zwierzętami, przyjmować zgłoszenia i dbać o ich codzienny pobyt.


Jak wygląda adopcja zwierzaka?


Proces adopcyjny nie jest skomplikowany. Wystarczy przyjść do schroniska z dowodem osobistym, wybrać odpowiednie dla siebie zwierzę, podpisać zobowiązanie adopcyjne i uiścić opłatę.

 

Przygarniając jednego z podopiecznych bełchatowskiego schroniska, adoptujący ma pewność, że pies lub kot posiada pełen pakiet aktualnych szczepień, jest odrobaczony i odpchlony. Ponadto czworonogi wydawane do adopcji są zaczipowane (z wpisem do międzynarodowej bazy danych CBDZOE) oraz posiadają aktualną książeczkę zdrowia. Jeśli stan zdrowia oraz wiek zwierzęcia na to pozwala, poddawane jest ono zabiegowi sterylizacji.AP

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl