Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Zimą strażnicy miejscy każdego dnia pomagają odpalać samochody, foto./ SM w BełchatowieZimą strażnicy miejscy każdego dnia pomagają odpalać samochody, foto./ SM w Bełchatowie

 

Zima wróciła, możemy więc mieć problemy z uruchomieniem samochodu. Bełchatowska Straż Miejska ma urządzenia rozruchowe, dzięki którym strażnicy pomagają odpalić unieruchomione auta. Kiedy rozładuje się akumulator, wystarczy wtedy zadzwonić pod całodobowy numer 986.

 

Niskie temperatury są częstą przyczyną niemiłej niespodzianki przy próbie uruchomienia samochodu. Kierowcy, którym z powodu mrozu pojazd odmówił posłuszeństwa, mogą skorzystać z bezpłatnej pomocy bełchatowskiej Straży Miejskiej. Dysponuje ona bowiem trzema tzw. starterami i, jak mówi Piotr Barasiński, komendant Straży Miejskiej w Bełchatowie, w 90-ciu procentach przypadków samochód udaje się uruchomić. - Straż jest nie tylko od egzekwowania prawa czy pilnowania porządku w mieście. Zabezpieczamy różne imprezy czy np. miejsca niebezpieczne, ale naszą najważniejszą misją jest pomoc mieszkańcom – podkreśla komendant Barasiński.

 

Telefony przyjmuje dyżurny pod bezpłatnym numerem alarmowym 986. Patrole wysyłane są według kolejności wpływania takich zgłoszeń. Z takiej formy pomocy w okresie zimowym codziennie korzysta kilkunastu bełchatowian. - Mamy prośbę do mieszkańców o cierpliwość, ponieważ jeżeli jest dużo zgłoszeń, reagujemy na nie w kolejności. Zazwyczaj przyjeżdżamy po kilku minutach, ale przy większej ilości zgłoszeń może się to wydłużyć – podkreśla komendant Barasiński i dodaje, by po interwencji kierowcy sprawdzili stan techniczny akumulatora. - Raz czy drugi możemy pomóc, ale przy powtarzającej się sytuacji będziemy zmuszeni odmówić. W takim przypadku należy się udać do warsztatu i naprawić samochód.

 

Warto przypomnieć, że kiedy prognozy zapowiadają spadki temperatury, w miarę możliwości warto parkować auto w ten sposób, aby, w razie problemów z jego odpaleniem, był łatwy dostęp do akumulatora. W tym okresie najlepiej jest parkować samochód tyłem, aby w przypadku konieczności odpalenia go poprzez podłączenie do innego samochodu był łatwy dostęp pod maskę naszego pojazdu.

 

AP

 

Startery  pozwalają szybko odpalić auto mimo rozładowanego akumulatora Startery pozwalają szybko odpalić auto mimo rozładowanego akumulatora

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl